İstanbul Medeniyet Üniv Akademik Personel Alımı

İstanbul Medeniyet Üniv Akademik Personel Alımı
Yayınlama: 04.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
625
A+
A-

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, Sağlık Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, Sağlık Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( Profesör – Doçent -) alınacaktır.

Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların başvuracakları Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

FakültesiBölümüAnabilim DalıUnvanıAdediDerecesiAranan Nitelikler
TıpCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyolojiProfesör11Iskemi/reperfüzyon ve kardiak anestezi alanında çalışmaları olmak, yoğun bakım yandal uzmanı olmak.
TıpDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Neonatoloji uzmanı olmak, anne sütü bankacılığı konusunda çalışmaları bulunmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpDahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Psikoterapi deneyimi bulunmak; tıpta istatistik kullanımı konusunda yetkin olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal BilgilerSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiHukuk BilimleriProfesör11İdare hukuku, anayasa hukuku, kamu yönetimi alanında çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgilerİktisatİktisat TeorisiProfesör11Sektörel istihdam ve bölgesel yenilik sistemleri konularında ekonometrik çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal BilgilerUluslararası İlişkilerSiyasi TarihProfesör11Türk Dış Politikası, Türkiyenin Ortadoğu ilişkileri özelinde çalışmaları bulunmmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal BilgilerUluslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerDoçent13Dünya siyaseti, enerji bağlamında Türkiyenin dış politikası konularında çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal BilgilerUluslararası İlişkilerUluslararası Ekonomik EntegrasyonDoçent12Uluslararası finans, ticaret,ekonomik düzen ve ilişkiler; ekonomik küreselleşme konularında uluslararası yayınları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Sağlık BilimleriHemşirelikHemşirelikDoçent13İç Hastalıkları hemşireliğinde doktora yapmış olmak; dispne ve pulmoner rehabilitasyon konularında çalışma yapmış olmak.
TıpDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent13Diyabet konusunda ulus-lararası çalışmalar yapmış ve yurtdışı deneyim sahibiolmak.
TurizmTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Turizm lisans mezunu, yönetim ve organizasyon alanında doktara yapmış olmak ve turizm alanında çalışmaları bulunmak.
HukukÖzel HukukTicaret HukukuDoçent11

Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.

Başvurular Rektörlüğe şahsen yapılacaktır.

Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar.

Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörlüğümüzden sağlayabilirler.

Başvuru adresi:

Dumlupınar Mah. D-100 Karayolu No: 98 Kadıköy/İSTANBUL

Tel: 0 216 280 33 33

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.