SON DAKİKA

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 18 Aralık 2015 - 10:15 'de eklendi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Edebiyat ve Fen Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( Profesör – Doçent) alınacaktır.

P İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Edebiyat ve Fen Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( Profesör – Doçent) alınacaktır.

Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalı ile başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

FAKÜLTESİBÖLÜMÜANABİLİM DALIUNVANIDERECESİADEDİARANAN NİTELİKLER
TıpTemel Tıp BilimleriFizyolojiProfesör11Yaşlanma fizyolojisi konusunda çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpDahili Tıp BilimleriRadyolojiProfesör11Karaciğer nakli tanısal ve girişimsel radyoloji alanında deneyimli olmak.
Fenİstatistikİstatistiksel Bilgi SistemleriProfesör11Sosyal ağlar üzerinde veri analizi ve halk sağlığı enformatiği alanlarında uluslararası çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent31Nefroloji uzmanı olmak. Polikistik böbrek hastalıkları alanında yayınları olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriKalp ve Damar CerrahisiDoçent21Transkateter aortik kapak implantasyonu ve endovasküler aort cerrahisi alanında deneyimli olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
EdebiyatTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıDoçent11Edebiyat teorisi, edebiyat felsefesi ve metafiziği konularında çalışmaları bulunmak.
EdebiyatSosyolojiSosyolojiDoçent11Sosyoloji alanında doçent unvanını almış olmak. Siyaset bilimi, iletişim sosyolojisi ve medya teorileri konusunda çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.

Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.

Başvurular Rektörlüğe şahsen yapılacaktır.

Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar.

Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörlüğümüzden sağlayabilirler.

Başvuru adresi:

Dumlupınar Mah. D-100 Karayolu No: 98 Kadıköy/İSTANBUL

Tel: 0 216 280 33 33

Bir önceki yazımız olan Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.