İstanbul Üniversitesi 37 Öğretim Üyesi Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi 37 Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 15.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
513
A+
A-

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilg İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına eleman alınacaktır.

Profesörlük Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmişlerini, Yayın Listelerini, Doçentlik Belgelerini, Bilimsel Yayınlarının kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

NOT: Başvuruda bulunacak adayların Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvuru dilekçelerini hazırladıkları dosyalara birer adet fotokopi koymaları ve Ayrıca; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde yer alan Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Profesör ve Doçentler için) ile Özgeçmiş ve Yayın Listesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Diplomalar (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık), 1 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Kimlik Fotokopisi ve Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri eserden birer adet yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi ile Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

NOT: Başvuruda bulunacak adayların; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde yer alan Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Profesör ve Doçentler için) ile Özgeçmiş ve Yayın Listesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Diplomalar (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık), 1 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş) ve Kimlik Fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Sınava girecekleri yabancı dili belirten dilekçelerini, özgeçmişlerini, Doktora Belgesini, Yayın Listelerini, Bilimsel Çalışma ve yayınları kapsayan 4 adet dosya, ile birlikte ilgili birimlereşahsen başvurmaları gerekmektedir.

Akademik İlanları Kaçırmamak için Aşağıdaki Sayfayı Beğenebilirsiniz

[wpdevart_like_box profile_id=”akademikpersonelilanlari” connections=”6″ width=”300″ height=”100″ header=”0″ locale=”tr_TR”]

NOTLAR:

1)İlan edilen bütün ünvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

2)Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

3)İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

4)Başvurular ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili birimlere yapılacaktır.

5)Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

6)Kadrolara müracaat edecek adayların, Üniversitemizin ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının internet sitesinde yer alan İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesine göre Bilimsel Yayınlarının puanlandırılmış tablolarını eklemeleri gerekmektedir.

7)İlanımıza http://www.istanbul.edu.tr/adresinden ulaşılabilir.

D U Y U R U L U R

ANABİLİM DALIÜNVANIADEDİAÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ
Genel CerrahiPROFESÖR1Meme Cerrahisi, Meme Endoskopisi (Duktoskopi) ve Tümör Biyolojisi ve İmmünolojisi konularında deneyimli olmak.
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıDOÇENT1Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Doçent ünvanına sahip, okul öncesi çocuklarda psikopatoloji, psikofarmakoloji ve pediatrik pibolar bozukluk alanında deneyimli olmak.
Kulak, Burun, Boğaz HastalıklarıDOÇENT1Baş-boyun mikrocerrahi rekonstrüksiyonu cerrahisi alanında deneyimli olmak.
CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
Tıbbi BiyokimyaDOÇENT1
Tıbbi MikrobiyolojiDOÇENT1
Deri ve Zührevi HastalıklarDOÇENT1
Tıbbi BiyolojiDOÇENT1
Kulak,Burun, Boğaz HastalıklarıDOÇENT1
Halk SağlığıDOÇENT1
HUKUK FAKÜLTESİ
Milletlerarası Özel HukukYARD.DOÇ.1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Fransız Dili ve EdebiyatıYARD.DOÇ.1
FEN FAKÜLTESİ
Genel AstronomiDOÇENT1
Cebir ve Sayılar TeorisiDOÇENT1
GeometriDOÇENT1
ORMAN FAKÜLTESİ
Ölçme Bilgisi ve KadastroDOÇENT1
Ölçme Bilgisi ve KadastroYARD.DOÇ.1Yüksek Çözünürlüklü Uydu verileri ile Obje Tabanlı Görüntü Analizleri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Odun Mekaniği ve TeknolojisiDOÇENT1
ECZACILIK FAKÜLTESİ
Farmasotik TeknolojiDOÇENT1
FarmakolojiDOÇENT1
FarmakolojiYARD.DOÇ.1
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Ağız Diş ve Çene CerrahisiDOÇENT1
VETERİNER FAKÜLTESİ
Besin Hijyeni ve TeknolojisiPROFESÖR1
BiyokimyaPROFESÖR1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre MühendisliğiDOÇENT1
TelekomünikasyonDOÇENT1Kanal Kodlama ve İşbirlikli Haberleşme konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Cevher HazırlamaDOÇENT2
Metalurji ve Malzeme MühendisliğiYARD.DOÇ.1
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
Avlama TeknolojisiDOÇENT1

 

ANABİLİM DALIÜNVANIADEDİAÇIKLAMA
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
SinemaPROFESÖR1Türk sinemasında ürün yerleştirme alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Kişilerarası İletişimYARD.DOÇ.1Yeni medya ve pazarlama iletişimi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKÜLTESİ
Fen Bilgisi EğitimiPROFESÖR1Fizik (Süperiletkenler-Sol-Gel) ve Fen Eğitimi konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İlköğretim Matematik EğitimiDOÇENT1Matematik Okuryazarlığı ve İlköğretim Öğrencilerinin Geometri Özyeterliği konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
FLORENCE NİGHTİNGALE HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ
Hemşirelikte YönetimYARD.DOÇ.1
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
Basım ve Yayın TeknolojileriPROFESÖR1
KONSERVATUVAR
TiyatroYARD.DOÇ.1
DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
GenetikPROFESÖR1

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.