İstanbul Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 11.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
375
A+
A-

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilg İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına eleman alınacaktır.

Profesörlük Kadrosuna Müracaat Edeceklerin:

Özgeçmişlerini, Yayın Listelerini, Doçentlik Belgelerini, Bilimsel Yayınlarının kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet PDF formatında hazırlanmış olan CD ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

NOT:

Başvuruda bulunacak adayların Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvuru dilekçelerini hazırladıkları dosyalara birer adet fotokopi koymaları ve Ayrıca; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde yer alan Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Profesör ve Doçentler için) ile Özgeçmiş ve Yayın Listesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Diplomalar (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık), 1 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Kimlik Fotokopisi ve Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri eserden birer adet yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin:

Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi ile Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan CD ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

NOT: Başvuruda bulunacak adayların;

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde yer alan Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Profesör ve Doçentler için) ile Özgeçmiş ve Yayın Listesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Diplomalar (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık), 1 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş) ve Kimlik Fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin:

Sınava girecekleri yabancı dili belirten dilekçelerini, özgeçmişlerini, Doktora Belgesini, Yayın Listelerini, Bilimsel Çalışma ve yayınları kapsayan 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan CD ile birlikte ilgili birimlereşahsen başvurmaları gerekmektedir.

NOTLAR:

1)İlan edilen bütün ünvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

2)Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

3)İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

4)Başvurular ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili birimlere yapılacaktır.

5)Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

6)Kadrolara müracaat edecek adayların, Üniversitemizin ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının internet sitesinde yer alan İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Yönergesine göre Bilimsel Yayınlarının puanlandırılmış tablolarını eklemeleri gerekmektedir.

7)İlanımıza http://www.istanbul.edu.tr/adresinden ulaşılabilir.

D U Y U R U L U R

 

ANABİLİM DALIÜNVANIADEDİAÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ
Enfeksiyon HastalıklarıPROFESÖR1Kardiyovasküler infeksiyonlar konusunda deneyimli olmak.
İç HastalıklarıDOÇENT1Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Yan Dal Uzmanlığını almış olup, Trioid Kanserleri, Kemik Metabolizma Hastalıkları ve Erişkin Metabolizma Hastalıkları alanında deneyimli olmak.
CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
Kulak Burun Boğaz HastalıklarıPROFESÖR1Koklear İmplant Uygulamaları konusunda deneyimli olmak.
ÜrolojiPROFESÖR1Çocuk Ürolojisi Yandal Uzmanlığını almış olmak.
KardiyolojiPROFESÖR1Girişimsel Kardiyoloji alanında deneyimli olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Milletlerarası Özel HukukYARD.DOÇ.1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Deneysel PsikolojiPROFESÖR1
FEN FAKÜLTESİ
TopolojiDOÇENT1Vektör değerli fonksiyon uzaylarında çarpım operatörleri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Moleküler BiyolojiDOÇENT2
İKTİSAT FAKÜLTESİ
YöneylemDOÇENT1
İngilizce İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatDOÇENT1
İngilizce İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatYARD.DOÇ.1Vadeli İşlemler Piyasası konusunda bilimsel çalışma yapmış olmak.
ORMAN FAKÜLTESİ
Orman Endüstri Makinaları ve İşletmePROFESÖR1
Orman AmenajmanıDOÇENT1
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
PedodontiDOÇENT1
Protetik Diş TedavisiDOÇENT1
İŞLETME FAKÜLTESİ
FinansDOÇENT2
İnsan Kaynakları YönetimiDOÇENT1
PazarlamaDOÇENT1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre MühendisliğiPROFESÖR1Çevre Mikrobiyolojisi ve denizel ekosistemler konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Çevre MühendisliğiDOÇENT1
Mühendislik Bilimleri BölümüYARD.DOÇ.1Organik sentez ve reaktif ekstraksiyon konularında bilimsel çalışma yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Kişilerarası İletişimPROFESÖR1İkna Kurumları ve Sosyal Psikoloji alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKÜLTESİ
Fransız Dili EğitimiPROFESÖR1Çeviribilim alanında çeviri tarihi, kuramı ve çeviri eğitimi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
KARDİYOLOJİ ENSTİTÜSÜ
Kalp ve Damar CerrahisiDOÇENT1
Anesteziyoloji ve ReanimasyonDOÇENT1
DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
SinirbilimYARD.DOÇ.1

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.