SON DAKİKA

İstanbul Üniversitesi Bilişim Personeli İlanı Tashih

Bu haber 01 Nisan 2016 - 7:22 'de eklendi.

BASIN İLAN KURUMUNA Fatih-İSTANBUL İlgi ;

18/03/2016 tarihli, 40854 sayılı yazı 16/05/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Personel Alım İlanlarının Devlet Personel Başkanlığı İnternet Sitesinde Yayımlanmasına Dair Tebl BASIN İLAN KURUMUNA Fatih-İSTANBUL İlgi ;

18/03/2016 tarihli, 40854 sayılı yazı 16/05/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Personel Alım İlanlarının Devlet Personel Başkanlığı İnternet Sitesinde Yayımlanmasına Dair Tebliğ’in “İlanda yer alan hata ve eksiklerin bildirilmesi” başlıklı 11.maddesinde yayımlanmak üzere bildirilen ilanlarda Devlet Personel Başkanlığınca “hata veya eksiklerin tespit edilmesi halinde bu hata ve eksiklikler eposta ve diğer iletişim araçları ile ilgili Kuruma bildirilir.” hükmü uyarınca 23 Mart 2016 tarihinde Hürriyet Gazetesinde yayımlanan ilanımızda;

1- 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6.maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına ilişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8.maddesi uyarınca, 2014 KPSS P3 B Grubu puan türünden en yüksek puan alan adaydan başlanarak yapılacak sıralamaya göre (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak olup, bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır.)

2-III-BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI bölümünde ise “….yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve sınav yerinin açık adresi www.istanbul.edu.tr internet adresinde 22.04.2016 tarihinde ilan edilecek ve başvuru sahiplerine e-posta yolu ile başvurularına ait sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.”

3-IV-SINAV KONULARI, YERİ VE TARİHİ bölümünde ise” ….Yazılı sınav 27.04.2016 tarihinde saat 10:30-12:30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Mühendislik Fakültesinde yapılacaktır. Uygulamalı Sınav tarihi ise yazılı sınav tarihinden itibaren en geç on beş gün içerisinde www.istanbul.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve başvuru sahiplerine e-posta yolu ile sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.”

4-VI-SINAV SONUÇLARININ İLANI bölümünde ise “….sınav sonuçları www.istanbul.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adaylara e-posta yolu ile sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.” olarak düzeltilmesi ve ekteki şekilde yayımlanmasını rica ederim.

e-İmzalı
Prof. Dr. Recep GÜLOĞLU Rektör V.

23 Mart 2016 tarihinde Hürriyet Gazetesinde yayımlanan ilanımızda 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6.maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına ilişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8.maddesi uyarınca, 2014 KPSS P3 B Grubu puan türünden en yüksek puan alan adaydan başlanarak yapılacak sıralamaya göre (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak olup bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır.) sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 4 (dört) katı aday arasından, gerçekleştirilecek yazılı ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 7 (yedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

2-III-BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI

bölümünde ise “Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının %70’i (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz edemeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak toplam her pozisyon aday miktarının dört (4) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır. Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sınava kabul edilecektir.Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve sınav yerinin açık adresi www.istanbul.edu.tr internet adresinde 22.04.2016 tarihinde ilan edilecek ve başvuru sahiplerine eposta yolu ile başvurularına ait sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.”

3-IV-SINAV KONULARI, YERİ VE TARİHİ

bölümünde ise Yazılı sınavda adaylara aşağıda belirtilen konulardan sorular sorulacaktır. 1-Yazılım Mühendisliği, 2-Proje Yönetimi, 3-Veri tabanı tasarımı ve yönetim sistemleri, 4-Program Dilleri (C# veya Java), 5-Spring, JSF, ASP,.Net gibi web tabanlı uygulama, 6-Bilgisayar Ağları, 7-Bilgi Güvenliği, 8-İşletim Sistemleri, 9-Yazılım mimarisi, 10-Pozisyonla ilgili diğer konular, 11-İş zekası süreçleri. Yazılı sınav 27.04.2016 tarihinde saat 10:30-12:30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Mühendislik Fakültesinde yapılacaktır. UygulamalıSınav tarihi ise yazılı sınav tarihindenitibarenengeç onbeş güniçerisinde www.istanbul.edu.tr İnternet adresinde ilan edilecek ve başvuru sahiplerine e-posta yolu ile sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.”

4-VI-SINAV SONUÇLARININ İLANI

bölümünde ise “Yazılı sınav sonucunda başarılı olup, uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar, yazılı sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde www.istanbul.edu.tr internet adresinde ilan edilecektir. Uygulamalı sınav sonuçları, www.istanbul.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adaylara e-posta yolu ile sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.” olarak düzeltilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Çukurova Üniversitesi 5 Sözleşmeli Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.