İYİ Parti Kurucusu Ahat Andican, Partisinden İstifa Etti!

İYİ Parti kurucusu ve 27. dönem İstanbul milletvekili Ahat Andican, partisinden istifa ettiğini duyurdu ve parti yönetimini eleştiren bir açıklama yayınladı.

İYİ Parti Kurucusu Ahat Andican, Partisinden İstifa Etti!
Yayınlama: 12.06.2023
43
A+
A-

Bugün İYİ Parti’den önemli bir istifa haberi geldi. Partinin kurucu üyelerinden ve 27. dönem İstanbul milletvekili olan Ahat Andican, partisinden istifasını duyurdu. Andican, partinin liderliği ve yönetimini eleştirdiği bir açıklama yayınladı.

“Yönetim İle Uyumlu Çalışma İmkânı Kalmadı”

Son istifasını duyuran isim, İYİ Parti kurucusu ve 27. dönem İstanbul milletvekili Ahat Andican oldu. Andican, partinin lideri Meral Akşener’i isim vermeden eleştirdi ve “Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada İYİ Parti Yönetimi ile siyasal ve yapısal açıdan uyumlu bir çalışma yürütme imkanı kalmamış durumdadır” ifadelerini kullandı.

“Partime Gerektiği Şekilde Hizmet Etmiş Olduğuma İnanıyorum”

Andican, açıklamasında kurucusu olduğu ve milletvekili olmaktan onur duyduğu İYİ Parti üyeliğini sonlandırdığını duyurdu. İki dönem milletvekilliği ve bir dönem bakanlık yapan Andican, “Meclisin 27. Dönemi boyunca yüzlerce TV programına çıkmış, bazı meclis konuşmaları sosyal medyada bir milyondan fazla izlenmiş, seçim bölgelerinde cadde, mahalle, sokak ve ev düzeyinde saha çalışmaları yapmış bir milletvekili olarak İYİ Parti’ye gerektiği şekilde hizmet etmiş olduğuma inanıyorum” dedi.

“Mücadele Devam Etmelidir” ve “Partisiz Muhalefet Saflarına Katıldım”

İYİ Parti yönetimi ile siyasal ve yapısal açıdan uyumlu bir çalışma yürütme imkanı kalmadığını ifade eden Andican, bundan sonraki süreçte “Partisiz Muhalefet” saflarına katıldığını ve sade bir vatandaş olarak mücadelesini sürdüreceğini belirtti. Andican, teşekkürlerini ve esenlik dileklerini sunarken, gelecek süreçte mevcut zihniyetle mücadeleye devam edeceğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.