SON DAKİKA

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 11 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 27 Ekim 2015 - 11:53 'de eklendi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

NoBirimBölümAnabilim DalıUnvanDrcAdetNitelik
1Çelebi MYODış Ticaret BölümüYrd. Doç. Dr.41Yeşil Pazarlama, Ülke İmajı, Pazarlama yönlü Halkla İlişkiler ve Etik üzerine çalışmalar yapmış olmak.
2İktisadi ve İdari BilimlerUluslararası İlişkilerUluslararası İlişkiler ve Avrupa BirliğiYrd. Doç. Dr.51Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, Uluslararası göç ve Diaspora konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
3Mühendislik ve MimarlıkMakine MühendisliğiEnerji Anabilim DalıYrd. Doç. Dr.*51Makina Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.

Sıkıştırılabilir akışlı turbomakinaların, düzlem üzerinde eksenel simetrik modellemeyle tasarımı ve kızgın tel yöntemiyle yüksek frekanslı akış ölçümleri konularında çalışmaları bulunmak.”

4Mühendislik ve Mimarlıkİnşaat MühendisliğiGeoteknikYrd. Doç. Dr.*51İnşaat Mühendisliği ABD da doktorası olmak. Kentsel Katı Atıkların Geoteknik Özellikleri ve Fiziksel Şev Modelleri ile Zeminlerin Duraylılığı Konularında Çalışmaları olmak”.
5Sağlık BilimleriBeslenme Ve DiyetetikBeslenme ve DiyetetikYrd. Doç. Dr.41Beslenme ve Diyetetik alanında doktora yapmış olmak,

Şişmanlık, Demir Yetersizliği Anemisi ve Depresyonda Beslenme konularında çalışmaları bulunmak.

6Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriBeyin Ve Sinir CerrahisiProfesör11Klinik anatomi doktorası yapmış olmak, Serebrovasküler alanda yurtdışı deneyimi ve Serebrovasküler anatomik radyolojik klinik çalışmalar yapmış olmak.
7Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Çocuk İmmunolojisi ve Allerji hastalıkları yan dal uzmanı” olmak.
8Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAile HekimliğiYrd. Doç. Dr.41Çocuk istismarı konusunda çalışmaları olmak, tanı ve tedavi rehberleri hazırlanmasında deneyimli olmak.
9Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriHistoloji ve EmbriyolojiYrd. Doç. Dr.41Cilt Fleplerindeki İskemi Reperfuzyon Hasarında yapılan tedavilerin Etkinliğinin araştırılması konusunda proje deneyimli olmak.
10Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli Tıp Anabilim DalıYrd. Doç. Dr.51İntihar girişimlerinin risk faktörleri ve sosyodemografik özelliklerinin belirlenmesi konusunda yayınlanmış uluslararası çalışması olmak.
11Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarYrd. Doç. Dr.51Pediatrik Kardiyoloji yan dal uzmanı olmak, Pediatrik aritmilerin kateter ablasyon yöntemiyle tedavisi konusunda deneyimli ve uluslararası çalışması olmak.

DİĞER ŞARTLAR:

657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının “Tıp Doktoru” olması zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır

Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına Başvuracaklar dilekçelerine başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek İlgili Birimlere şahsen başvuru yapacaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

* Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

Not: Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sinop Üniversitesi 6 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.