İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 24.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
2.064
A+
A-

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

Tüm Akademik İlanlar İçin Tıklayın

NOBİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANDERECEADETNİTELİK
1Diş Hekimliği Fak.Klinik Bilimler Böl.Protetik Diş Tedavisi ABDProfesör11Diş Pulpasında İmmunohistokimyasal Araştırmalar, Adeziv uygulamalarda ultrasonik cihaz kullanımı ve diş hekimliğinde kolorimetre kullanımı konusunda deneyimli olmak.
2Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleri Böl.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABDProfesör11Çocuk nefroloji ve çocuk romatoloji yan dal uzmanı olmak.
3Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleri Böl.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABDDoçent11Çocuk Gastroenteroloji yan dal uzmanı olmak, ince bağırsak nakli konusunda çalışmaları veya yayınları olmak.
4Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleri Böl.Göğüs Hastalıkları ABDDoçent21İnfluenza ilişkili pnömoni konusunda uluslararası projelere katılmış olmak. Endobronşial ultrasonografi ve tedaviler ile ilgili uygulamalı eğitim sertifikası almış olmak.
5Tıp Fak.Temel Tıp Bilimleri Böl.Histoloji ve Embriyoloji ABDDoçent11Histoloji ve Embriyoloji uzmanı ve Tüp Bebek sertifikası olması. En az 2 yıl yurtdışı deneyimi ve yurtdışı projelerde çalışmış olmak, IVF ve embriyonic kök hücre konusunda deneyimli laboratuvar veya departmanlarda toplamda en az 2 yıl çalışmış olmak.
6Tıp Fak.Cerrahi Tıp Bilimleri Böl.Tıbbi Patoloji ABDDoçent11Pulmoner patoloji konusunda çalışmaları ve araştırma makaleleri olması.
7Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleri Böl.Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABDDoçent11Kronobiyoloji alanında deneyimini yansıtır yayınlanmış çalışmaları olmak.
8Tıp Fak.Dahili Tıp Bilimleri Böl.Aile Hekimliği ABDYardımcı Doçent31Hipertiroidi ve osteoporoz konusunda yayınlanmış çalışmaları olmak ve İlk Yardım Eğitici Eğitimi Sertifikası olmak.
9Tıp Fak.Cerrahi Tıp Bilimleri Böl.Kadın Hastalıkları ve Doğum ABDYardımcı Doçent41D Vitamini ile ilgili gebelik ve üreme sağlığı alanında yayınlaşmış çalışmaları olmak. Tüp Bebek eğitimi almış olmak.
10İslami İlimler Fak.Felsefe ve Din Bilimleri Böl.Din Bilimleri ABDYardımcı Doçent41Felsefe ve Din Bilimleri alanında doktora yapmış olmak, Japon budizmi üzerinde yapmış olmak.
11Orman Fak.Orman Endüstrisi Mühendisliği Böl.Orman Endüstri Makineleri ve İşletme ABDYardımcı Doçent*31-Orman Endüstri Mühendisliği Lisans Bölümü mezunu olmak-Ergonomi ve Biyomekanik konularında doktora yapmış olmak
12Mühendislik ve Mimarlık Fak.Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği BölümüÜretim ve Rezervuar ABDYardımcı Doçent*21Polimer Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, Nano akışkanlar veya Nano sürfaktantlar üzerinde çalışmış olmak
13Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiGüzel Sanatlar BölümüGüzel Sanatlar ABDYardımcı Doçent41Gazetecilik ve sosyal medya üzerine uluslararası düzeyde çalışma yapmış olmak. Güzel sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak

DİĞER ŞARTLAR:

– 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

– Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.

– Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

– Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının “Tıp Doktoru” olması zorunludur.

– Bir Üniversitede Profesör kadrosuna atananlar Doçent, Doçentlik unvanını alanlar Yardımcı Doçent kadrosuna başvuramazlar.

– Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır.

– Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.

– Yardımcı Doçent kadrolarına Başvuracaklar dilekçelerine başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yükseklisans, doktora, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek İlgili Birimlere şahsen başvuru yapacaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

– İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

* Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

Not: Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.