SON DAKİKA

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor

Bu haber 01 Temmuz 2016 - 11:11 'de eklendi.

T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Baş T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

NoBirimBölümAnabilim DalıUnvanDrcAdetNitelik
1Tıp Fak.Dahili TıpAile HekimliğiProfesör11Kanser Epidemiyolojisi alan çalışması konusunda deneyimli olmak
2Tıp Fak.Dahili TıpKardiyolojiProfesör11Konjenital Kalp Hastalıkları Girişimsel Tedavisi ve Karotis Anjioplasti alanında deneyimli olmak
3Tıp Fak.Cerrahi TıpKadın Hastalıkları ve DoğumDoç.Dr.11D vitamini ile ilgili gebelik ve üreme sağlığı alanında yayınlanmış çalışmaları olması. Tüp bebek eğitimi almış olması.
4Tıp Fak.Cerrahi TıpKadın Hastalıkları ve DoğumDoç.Dr.11Antepartum vitamin D ile Pelvik taban yapıları ilişkisi hakkında yayınlanmış çalışmaları olmak ve Ürojinekoloji konusunda yurtdışı deneyimi bulunmak.
5Tıp Fak.Cerrahi TıpPlastik, Estetik ve

Rekonstrüktif

Cerrahi

Doç.Dr.11Plastik Cerrahi Uzmanı ve El Cerrahisi Yandal Uzmanı olmak. İleri Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorası Yapmış olmak
6Tıp Fak.Dahili TıpRuh Sağlığı ve HastalıklarıDoç.Dr.11Psikiyatride PET, SPECT, fMRI, diffüzyon tensor görüntüleme ve yapısal beyin görüntüleme alanlarında yayınlanmış çalışması bulunmak
7Tıp Fak.Temel Tıp BilimleriBiyoistatistik ve Tıp BilişimiDoç.Dr.**11Biyoistatistik alanında doktora yapmış olmak. Referans büyüme eğrileri ve exact yöntemler konularında yayınlanmış çalışmaları olmak
8İktisadi ve İdari BilimlerUluslararası

İlişkiler

Siyasi TarihProfesör11Kafkasya, Ortadoğu, Orta Asya, Uluslararası Örgütler ve Siyasi tarih konularında çalışmaları ve yayınları bulunmak.
9İktisadi ve İdari BilimlerMaliyeMaliye TeorisiDoçent11Mali Südürülebilirlik ve Mali Etki konularında teorik ve uygulamalı çalışmaları bulunmak.
10Sosyal ve Beşeri BilimlerMedya ve İletişimMedya ve İletişimDoç.Dr.11Doçentliğini Halkla İlişkiler alanında almış olmak. Kurumsal İtibar, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Kurum Kültürü ve Sosyal Medya konularında çalışmaları bulunmak.
11Sosyal ve Beşeri BilimlerTürk İslam ArkeolojisiTürk İslam ArkeolojisiDoç.Dr.11Anadolu dışı Türk-İslam Sanatı ve Arkeolojisi alanında çalışmış olmak.
12Mühendislik ve MimarlıkMakinaMekanikProfesör*11Kompozit malzeme ve asma köprü titreşimleri üzerine ulusal ve uluslararsı yayınları olmak”
13Mühendislik ve MimarlıkMühendislik

Bilimleri

Mühendislik

Bilimleri

Doçent*11“Lisans ve Lisansüstü bütün diplomaları Fizik alanında olmak. Yoğunlaşık Madde Fiziği üzerine doçentliğini almış olmak. Nanobilim, katı hal fiziğive bilimsel hesaplama üzerine uluslararası yayınları bulunmak”

DİĞER ŞARTLAR:

1- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

2- Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.

3-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4-Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının “Tıp Doktoru” olması zorunludur.

5- Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır.

6- Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.

7-İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

*Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

**Tıp Fakültesi mezunu dışında olanlarda başvurabilir.

Not:Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların(daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.