İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Personel Alım İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 20.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
306
A+
A-

İZMİR YUKSEK TEKNOLOJI ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz Mühendislik Fakültesi Bölümlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’ İZMİR YUKSEK TEKNOLOJI ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz Mühendislik Fakültesi Bölümlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğimin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

1-lstenenBelgeler:

a)Doçentkadrolarıdaimistatüdeolup,yukarıdabelirtilenşartlarahaizadaylarınözgeçmiş, lisans.yükseklisansvedoktoradiplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı doçentler 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte,

b) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diploması, doktora tezi, yabancı dil başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüsalanı Uria-İZMİR) müracaatetmeleri gerekmektedir.

2- Adayların 657 sayılı Kanun’un 48. Maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

3-Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’deyayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara ilişkin Yönetmelik hükümlerini sağ lamaları ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahipolmaları gerekmektedir. (Senato Kararı. Kanun ve Yönetmelikler http://www.ivte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

4-Yurtdışındanalınmışdiplomaların Üniversitelerarası Kurulcadenkliğinin onaylanmışolması şarttır.

5-Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibarenl 5 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Mühendisik FakültesiBiyomühendislikYardımcı Doçent1Derece 4Biyomedikal amaçlı yenilikçi tanı sistemleri, mikroakış sistemleri, mikro elektronik ve mikro fabrikasyon alanlarında araştırmaları ve yüksek etki faktörlü dergilerde basılmış yayınları olmak. Doktora diplomasını yurtdışından almış olmak ve doktora sonrası araştırmacı olarak yurtdışında çalışmış olmak.
Mühendisik FakültesiGıda MühendisliğiDoçent14Aday beslenme hastalık ilişkisini genetik ve moleküler yöntemlerle, besinlerin kullanıldığı metabolik izyollarını in-vivo yöntemlerle incelenmiş ve biyoinformatik konusunda bilimsel altyapıya ve yayınlara sahip olmak.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.