Kabine Toplantısı Bugün; Ekonomi ve Dış Politika Gündemde Öne Çıkıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Ekonomik konular ve dış politika gündeminin öne çıktığı toplantıda, enflasyon, faiz kararları, toplu sözleşme, kira artışları ve Körfez turu gibi konular ele alınacak.

Kabine Toplantısı Bugün; Ekonomi ve Dış Politika Gündemde Öne Çıkıyor!
Yayınlama: 24.07.2023
30
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün saat 15.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak. Toplantının ağırlıklı olarak ekonomi üzerine olması bekleniyor.

Öncelikle, Orta Vadeli Program hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından Kabine’ye bilgilendirme yapılması bekleniyor. Ayrıca öğrencilere vergisiz telefon, ev hanımlarına emeklilik, evlilik kredisi ve taşerona kadro gibi konuların ayrıntıları da görüşülecek.

Merkez Bankası’nın geçen hafta yaptığı 250 baz puanlık faiz artışının piyasalara yansıması ve önümüzdeki günlerde ekonomiyi nasıl etkileyeceği de Kabine’de değerlendirilecek.

Kamu personeline yönelik toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlayacak ve bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Kabine’ye bilgilendirme yapacak.

Fahiş kira artışları ve bu konuda alınması gereken önlemler de Kabine’nin gündemine gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada fahiş kira artışına giden ev sahiplerine yönelik cezalar verilebileceğini ve boş konutlar için de adımların atılabileceğini ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez turu da toplantının gündem maddeleri arasında. Bu ziyarette 3 ülke ile yapılan 18 anlaşma da Kabine toplantısında değerlendirilecek.

Dış politika konuları arasında ise Tahıl Koridoru anlaşması öne çıkıyor. Türkiye-Rusya ve Ukrayna arasında sürmekte olan müzakereler ve anlaşmanın detayları da Kabine’de görüşülecek.

Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.