SON DAKİKA

Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Bu haber 15 Temmuz 2016 - 9:46 'de eklendi.

Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak
 

İşte detaylar;

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23.,25., ve 26.maddelerinde

Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

 

İşte detaylar;

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23.,25., ve 26.maddelerinde belirtilen asgari koşulların yanında Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlayanlar arasından öğretim üyesi alınacaktır.

A- PROFESÖR BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının web sayfasının Formlar bölümünde bulunan “Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinin Profesörlüğe Atanmada Uygulanacak Puan Hesaplama” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak eklenmesi, özgeçmişini, Nüfus Cüzdan Örneğini, 2 adet fotoğrafını, askerlik durum belgesini, sabıkasızlık belgesini, daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, lisans ve yüksek lisans diplomasını, Doktora başarı belgesi bilimsel yayınlarını, Doçentlik belgesini veya onaylı suretini kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 (Altı) takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

B- DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; “Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinin Doçentliğe Atanmada Uygulanacak Puan Hesaplama” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak eklenmesi, özgeçmişini, nüfus cüzdan örneğini, 2 adet fotoğrafını, askerlik durum belgesini, sabıkasızlık belgesini, daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, lisans ve yüksek lisans diplomasını, Doktora başarı belgesini, Doçentlik belgesini veya onaylı suretini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

C- YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; “Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinin Yardımcı Doçentliğe Açıktan Atanma veya Naklen Atanmada Uygulanacak Puan Hesaplama” tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak eklenmesi, özgeçmişini, nüfus cüzdan örneğini, 2 adet fotoğrafını, askerlik durum belgesini, sabıkasızlık belgesini, daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, lisans ve yüksek lisans diplomasını, Doktora başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya ile birlikte ilgili akademik birimlere başvurmaları gerekmektedir. Adaylar için 2547 sayılı Kanun’un 23.maddesi gereğince Üniversitemizde ayrıca Yabancı Dil sınavı yapılacaktır. Adaylara sınav tarihleri başvuruda bulunduğu birimlerce daha sonra duyurulacak olup, Yabancı Dil Sınav sonuçları birimlerince ilan edilecektir.

– Tüm başvurular, gazete ilanını takiben 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile yapılabilecektir. Ancak postadaki gecikmelerden ve süresi içerisinde yapılmayan başvurulardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır. Başvurular mesai gün ve saatleri içerisinde alınacaktır.

– Profesörlüğe başvuracak adaylar yayınları arasında başlıca araştırma eserini bilimsel dosya içerisine koyacakları bir dilekçe ile ayrıca belirteceklerdir.

– Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.

BİRİMİANABİLİM DALIÜNVANIAD.DER.AÇIKLAMA
Veteriner FakültesiBiyokimyaProfesör11
İlahiyat FakültesiTefsirDoçent11
Tıp FakültesiKulak Burun Boğaz HastalıklarıDoçent11
Devlet

Konservatuarı

Türk Halk OyunlarıYrd.Doç.Dr.11Halk oyunları ve eğitimi konusunda çalışmış olmak
Sarıkamış Turizm FakültesiTurizm RehberliğiYrd.Doç.Dr.12Yakınçağ Tarihi alanında doktora yapmış olmak
Fen Edebiyat FakültesiEski Türk DiliYrd.Doç.Dr.13Eski Oğuz Türkçesi konusunda çalışmış olmak
Fen-Edebiyat

Fakültesi

Yeniçağ TarihiYrd.Doç.Dr.14Çıldır Eyaletinin kuruluşu konusunda çalışmış olmak
Fen-Edebiyat

Fakültesi

Yakınçağ TarihiYrd.Doç.Dr.13Çarlık Rusya döneminde Tiflis Eyaleti konusunda çalışmış olmak
Tıp FakültesiKulak Burun Boğaz HastalıklarıYrd.Doç.Dr.13İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiKardiyolojiYrd.Doç.Dr.12İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiGenel CerrahiYrd.Doç.Dr.11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiKalp Damar CerrahisiYrd.Doç.Dr.11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiRadyolojiYrd.Doç.Dr.13İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiDermatolojiYrd.Doç.Dr.13İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiAnestezi ve ReanimasyonYrd.Doç.Dr11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp Fakültesiİç HastalıklarıYrd.Doç.Dr11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiKadın Hastalıkları ve DoğumYrd.Doç.Dr11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.Dr13İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiNörolojiYrd.Doç.Dr.11İlgili Anabilim Dalında uzmanlık yapmış olmak
Tıp FakültesiTıbbi MikrobiyolojiYrd.Doç.Dr.12İlgili Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve anthrax konusunda çalışmış olmak
Tıp FakültesiHistoloji ve EmbriyolojiYrd.Doç.Dr11İlgili Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve genetik mekanizma konusunda çalışmış olmak

Bir önceki yazımız olan Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.