Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alıyor

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alıyor
Yayınlama: 19.12.2022
99
A+
A-
1- Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.
Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde sadece online olarak https://personelilan.istiklal.edu.tr/ adresinden kabul edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik bilgi/belgesi olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Online olarak yapılan başvurular için istenen tüm bilgi ve belgeler ile diğer ek belgeler
gerektiğinde Rektörlüğümüzce adaylardan fiziksel olarak istenebilecektir.)
2- Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvurularda İstenilen Belgeler:
a) Dilekçe (https://www.istiklal.edu.tr/pdb/belgeler-ve-formlar adresindeki öğretim elemanlarına ait olan dilekçe indirilip, bilgisayar ortamında doldurulup, ıslak imza ile imzalanıp, taratılarak (pdf formatında) tekrar sisteme yüklenecektir.)
b) Özgeçmiş
c) Bilimsel Çalışma ve Yayınları (Varsa eklenecek)
d) Diploma (Lisans ve Lisansüstü diplomalar veya geçici mezuniyet belgeleri – Yurt dışından alınan diplomalar için onaylı diplomayla birlikte onaylı denklik belgesi eklenerek [email protected] mail adresinden personel ilan sorumlusu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.)
e) Transkript (Lisans ve Lisansüstü eğitimlere ait onaylı transkript belgeleri)
f) ALES Belgesi (e-Devletten alınmış, okunaklı ve 5 yıldan eski olmayan sınav belgesi. Eğer varsa muafiyetini kanıtlayan belge)
g) Yabancı Dil Belgesi
h) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge)
i) Adli Sicil Kaydı (e-Devlet çıktısı)
j) Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar onaylı belge ekleyecek. Hizmet belgesi olarak prim ve sigortalı
gün sayısını gösteren belge kabul edilmeyecektir.)
k) Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
l) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
m) Diğer Belgeler (Eğer ilan açıklamasında deneyim ve belge vb. özel şartlar istenmekte ise adayın bu şartları taşıdığını ispatlayan belgeleri)
n) Mecburi Hizmeti Olmadığına Dair Belge (Üniversitelerde Arş.Gör. olarak çalışmış veya çalışmakta olanlar için)

3- Önemli Notlar:
a) Yukarıdaki istenilen belgelerin https://personelilan.istiklal.edu.tr/adresine yüklenmesi gerekmektedir.
b) Yukarıdaki belgelerden e-Devlet üzerinden alınanlar, eğer belgenin içeriği ve karekod vb. tüm doğrulamaları okunaklı ve eksiksiz ise kabul edilecektir
c) Adayların ilanda açıklama olarak belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
d) Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayın tüm başvuruları iptal edilir.
e) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya koşullarının uygun olmadığı tespit edilen adayların sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
f) ALES’ten en az 70 puan alınmış olması gerekmektedir (Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin, başvuru belgelerinin haricinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanları 70 olarak kabul edilecektir.)
g) Yabancı Dil Sınav Belgesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen Merkezi Yabancı Dil sınavları (YDS veya eYDS veya YÖKDİL,KPDS,ÜDS) veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan birisine ait olması gerekmektedir. Sınav puanının ise en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan alınmış olması gerekir.
h) Yabancı dille eğitim yapılan birimlere yapılan başvurularda “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” ‘in ilgili maddeleri gereğince asgari koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.
i) Üniversite web sayfasından https://www.istiklal.edu.tr/ ve/veya https://personelilan.istiklal.edu.tr adresinden yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
j) İlanımıza, ön değerlendirme ve sınav sonuçlarına https://www.istiklal.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
k) Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
l) Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

İLAN NO

BİRİMİBÖLÜMÜANA BİLİM DALI / PROGRAMKADRO UNVANIKADRO DERECEKADRO SAYISIALESYABANCI DİLAÇIKLAMALAR
191222-01Rektörlük (Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi)Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)6270
SAY
50Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümlerinin birinden Lisans mezunu olup, alanıyla ilgili Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Belgelendirmek şartıyla lisans sonrası yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl ders verme deneyimine sahip olmak. Üniversitelerin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde görev yapmış olmak

* Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.05.2019 tarihli yürütme kurulu kararı gereğince, yapılacak başvurularda dikkate alınacak ALES puan türlerinin üniversitelerce belirlenmesi gerektiğinden tabloda belirtilen puan türleri esas alınacaktır.

Öğretim Elemanı Sınav Takvimi:
Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir.
İlan Başvuru Tarihi : 19.12.2022
Son Başvuru Tarihi : 02.01.2023
Ön Değerlendirme Tarihi : 05.01.2023
Sınav Giriş Tarihi : 10.01.2023
Sonuç Açıklama Tarihi : 13.01.2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.