SON DAKİKA

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 16 Akademik Personel Alımı

Bu haber 02 Mart 2017 - 9:00 'de eklendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü bildirdiği duyuruda eksik olan akademik kadrosu için başvuracak öğretim görevlisi adaylarına gerekli şartname ve başvuru esaslarını belirtti.

T.C.
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
  • Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48. maddesinde ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.
  • Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular Personel Daire Başkanlığına, yardımcı doçent kadrosuna başvurular ise ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.
  • Devlet hizmet yükümlüsü adaylar başvurularında yükümlülük süresini belgelendirecek olup, bu adayların başvuruları devlet hizmet yükümlülüğü süresi bakımından, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63. maddesi hükümleri dahilinde değerlendirilerek kabul veya reddedilecektir.
  • Öğretim üyesi atamalarında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uygulanacaktır.
  • Yardımcı doçent kadrosuna başvurularda, merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemiz ilgili birimlerince ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır.
  • Adaylar, hangi dilden sınava gireceklerini dilekçelerinde belirteceklerdir.
  • Yardımcı doçentlik dil sınavının yeri ve tarihi Rektörlüğümüzce daha sonra belirlenecek olup, konu ile ilgili duyuru www.ksu.edu.tr. adresinden yapılacaktır.
  • Adaylardan istenilen belgeler; Bölüm, Anabilim Dalını ve sabıka kaydının bulunup bulunmadığını belirten http://www.ksu.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ekinde bir adet fotoğraf, lisans diploması fotokopisi, doktora / uzmanlık diploması fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayın listesi, yabancı dil belgesi ile birlikte ; profesör kadrosuna başvuracaklar, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 6 takım, Doçent kadrosuna başvuracaklar doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 takım, yardımcı doçent kadrolarına başvuracaklar ise bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 takım olarak sunacaklardır.
BİRİM UNVANK/DADETNİTELİĞİ
TIP FAKÜLTESİ
Kadın Hastalıkları ve DoğumProfesör11Jinekolojik Onkoloji yan dal uzmanı olmak
KardiyolojiDoçent11Protez kapak trombüsü ve radial anjiografi konusunda çalışmaları olmak
İç HastalıklarıYrd. Doç.11Tıbbi Onkoloji yan dal uzmanı olmak
Aile HekimliğiYrd. Doç.11Birinci basamakta astım kontrolü konusunda çalışmaları olmak.
Fiziksel Tıp ve RehabilitasyonYrd. Doç.31Fibromiyalji konusunda çalışmaları olmak
Nükleer TıpYrd. Doç.31Primer akciğer kanserinde Tc99m-MIBI SPET’in kemoterapiye cevabın izlenmesinde kullanımı konusunda çalışmış olmak
Göz HastalıklarıYrd. Doç.11Prostaglandin analoglarının göz içi basıncı ve görme alanına etkileri konusunda çalışmış olmak. Mecburi hizmeti bulunmamak
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Elektrik Tesisleri Yrd. Doç.11Reaktif güç kompanzasyonu ve filtreler konusunda çalışmaları olmak
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Dokuma TasarımıYrd. Doç.11İletken materyallerin dokuma kumaş yapısına entegrasyonu konusunda çalışmış olmak
Baskı TasarımıYrd. Doç.11Balistik elektronik tekstil tasarımı konusunda çalışmış olmak
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam Mezhepleri TarihiYrd. Doç.11Cahız ve Mutezile konusunda çalışmış olmak
Din SosyolojisiYrd. Doç.11Din-Sekülerleşme konusunda çalışmış olmak
Din FelsefesiYrd. Doç.11Kierkegaard üzerine çalışmalar yapmış olmak
KAHRAMANMARAŞ SAĞLIK YÜKSEKOKULU
EbelikYrd. Doç.31Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak veya Ebelik ya da Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
Elektronik TeknolojisiYrd. Doç.31Magnezyum ve bakır esaslı amorf ve nanokristal alaşımlar konusunda çalışmaları olmak
AFŞİN MESLEK YÜKSEKOKULU
Kimya TeknolojisiYrd. Doç.51Metal bazlı ilaç bileşiklerinin DNA ile etkileşimi ve anti- kanser özellikleri konusunda çalışmaları olmak

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Kurumu, Toplum Yararına Programıyla 50 Bin Kişi İçin İş İmkanı Sunacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.