SON DAKİKA

Kamuya 25 Bin Personel Alınacak !

Bu haber 25 Ekim 2016 - 16:38 'de eklendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur ve diğer kamu personeli alımları Ekim ayında da devam ediyor. 2017 yılı bütçe planlaması yapılırken kamuya alınacak memur sayısı sadece 5 bin, üniversiteler alınacak akademisyen sayısı da 4 bin olmak üzere 9 bin olarak açıklandı. Maliye Bakanı tarafından açıklanan 60 bin kamu personeli alımı sayısına ise sözleşmeli alımlarla ulaşılacağı belirtiliyor. 2016 yılının sonuna yaklaşılırken kamu kurum ve kuruluşları tarafından açıktan memur ve işçi alımları sürüyor. Ekim ayı itibariyle kamuya yaklaşık 25 bin personel alımı yapılacak. Kamu personeli alımı ilanlarının bazılarını sizlere hatırlatmak istedik.

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur ve diğer kamu personeli alımları Ekim ayında da devam ediyor. 2017 yılı bütçe planlaması yapılırken kamuya alınacak memur sayısı sadece 5 bin, üniversiteler alınacak akademisyen sayısı da 4 bin olmak üzere 9 bin olarak açıklandı. Maliye Bakanı tarafından açıklanan 60 bin kamu personeli alımı sayısına ise sözleşmeli alımlarla ulaşılacağı belirtiliyor. 2016 yılının sonuna yaklaşılırken kamu kurum ve kuruluşları tarafından açıktan memur ve işçi alımları sürüyor. Ekim ayı itibariyle kamuya yaklaşık 25 bin personel alımı yapılacak. Kamu personeli alımı ilanlarının bazılarını sizlere hatırlatmak istedik.

Sağlık Bakanlığı 4 bin 984 sözleşmeli sağlık personeli alımı; 2016 KPSS/7 ile lise, önlisans ve lisans mezunu sağlık personelleri alınacak. Alınacak sağlık personelleri 657 sayılı Devlet Memurluğu kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli memur olarak çalışacaklar. Adaylar başvurularını 28 Ekim-3 Kasım 2016 tarihleri arasından ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapabilecekler. Sağlık Bakanlığı 2 bin 808 sağlık personelini de 4/A kadrolu memur olarak alıyor. Başvurularının 19 Ekim’de sona erdiği alımlarda sonuçların açıklanması bekleniyor.

Devlet Su İşleri 175 memur alımı; DSİ tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre kadrolu memur olarak istihdam edilmek üzere 175 memur alımı yapılacak. Başvurular 23 Ekim’de sona erdi. Başvuruları kabul edilen adaylar sınava çağırılacaklar.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 memur alımı; GTB tarafından yapılacak açıktan 763 memur alımı için başvurular 21 Ekim 2016 tarihinde başladı ve 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek. Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine 50 muayene memuru, 300 muhafaza memuru, 200 memur, 20 avukat olmak üzere toplam 570 personel alınacak. Döner Sermaye teşkilatına 40 memur, Merkez teşkilatına 50 memur, 3 programcı alımı yapılacak. Ticaret il Müdürlüklerine ise 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü, 50 memur alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı 100 kaymakam alımı; 17 Aralık 2016 tarihinde yapılacak sınav ile 100 kaymakam alınacak. Başvurular 2 Kasım 2016 tarihinde başlayıp 10 Kasım 2016 tarihinde sona erecek. Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olanlar başvuru yapabilecekler.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2016 sözleşmeli er alımı; HKK 2016 yılı sözleşmeli er alımı kapsamında başvuruları devam ediyor. Başvuru yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az ilköğretim mezunu olmak ve 1991 ve 1996 arası doğmuş olmak gerekiyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 790 personel alımı; Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine 50 subay, 105 astsubay ve 635 uzman erbaş alımı yapılacak. 17 Ekim tarihi itibariyle başlayan başvurular 31 Ekim Pazartesi günü saat 15:00’da sona erecek.

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYIN 

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu 130 daimi işçi alımı; MKEK’nin Ankara, Kırıkkale ve Çankırı’da bulunan işyerlerine lise mezunu 130 daimi işçi alınacak. Adaylar başvurularını 27 Ekim 2016 tarihine kadar İŞKUR il müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un internet sitesinden yapabilecekler. KPSS 60 puan şartı bulunuyor.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü 30 kamu personel alımı; TEDAŞ tarafından 30 mühendis alımı gerçekleştirilecek. TEDAŞ bünyesinde alınacak personeller için aranan şartlar şu şekilde: Elektrik mühendisi için mühendislik fakültelerinin elektrik, elektrik-elektronik bölümü mezunu olmak, harita mühendisi için mühendislik fakültelerinin harita, harita ve kadastro, jeodezi ve fotogrametri, geomatik bölümü mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca orman mühendisi alımı için ise mühendislik fakültelerinin orman mühendisliği bölümü mezunu olmak. Başvurular 26 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.

Adalet Bakanlığı 3 bin hakim ve savcı alımı; 3000 hakim ve savcı alımı için ÖSYM tarafından 24 Aralık 2016 tarihinde sınav yapılacak. 2000 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 200 idari yargı hâkim adayı, 700 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı ve 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hâkim adayı alımı yapılacak.

11 bin kişiye çağrı merkezlerinde iş imkanı: Teşvik paketi ile 11 bin kişiye çağrı merkezlerinde iş imkanı sağlanacak. Telekom, havacılık, finans ve bankacılık sektörleri gibi bir çok sektörde çağrı merkezlerine 11’bini aşkın personel istihdamı sağlanacak. Teşvik paketinin detayları yakında açıklanacak.

TÜBİTAK BİLGEM tarafından KPSS’siz 15 kamu personeli alımı, TÜBİTAK İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından KPSS’siz 10 kamu personeli alımı yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından en az ilkokul mezunu 14 daimi işçi alınacak ve KPSS şartı bulunmuyor. Rekabet Kurumu Başkanlığı bünyesine 35 rekabet uzman yardımcısı alınacak olup başvuruların 24 Ekim-7 Kasım 2016 tarihleri arasında alınacağı ilan edildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına 22 uzman yardımcısı ile 10 avukat olmak üzere toplam 32 kamu personeli alınacak olup başvurular 4 Kasım 2016 tarihinde sona erecek.

Bu alımların yanı sıra bazı üniversiteler tarafından akademik ve sağlık personeli alımları yapılıyor. YÖK Başkanı M.A. Yekta Saraç, geçtiğimiz günlerde 1000 araştırma görevlisi kadrosu alımı için ilana çıkılacağını açıkladı. Belediyelerin yaptığı işçi alımları da devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 10 bin özel harekat polisi alımı içinde bu günlerde açıklama yapılması bekleniyor. Başvurularının iki kez ertelendiği 10 bin PÖH alımında adaylar tarafından yaş ve askerlik şartlarının değiştirilmesi bekleniyor

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYIN 

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.