Karadeniz Teknik Üniversitesi 22 Akademik personel Alım İlanı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 22 Akademik personel Alım İlanı
Yayınlama: 28.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
450
A+
A-

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartlan ve “Karadeniz Tekni KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartlan ve “Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi ,yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS’den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

NOT: İLAN EDİLEN YARDIMCI DOÇENT KADROLARINA, 31 AĞUSTOS 2015 GÜN VE 29461 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYINLANAN BAŞBAKANLIĞIN 2015/9 SAYILI GENELGESİ UYARINCA, BAŞBAKANLIKTAN İZİN ALINDIKTAN SONRA ATAMA YAPILACAKTIR.

İlgililere duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO ÜNVANIDER.ADEDİAÇIKLAMA
Mühendislik FakültesiJeoloji MühendisliğiMineraloji ve PetrografiProfesör11
BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO ÜNVANIDER.ADEDİAÇIKLAMA
Orman FakültesiOrman EndüstriOrman İnş.Geodezi ve Fotog.Profesör11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve ReanimasyonProfesör11
Mühendislik FakültesiMakine MühendisliğiKonstrüksiyon ve İmalatDoçent11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDoçent11
Adli Bilimler EnstitüsüTıp BilimleriDoçent11Adli Toksikoloji alanında çalışmalar yapmış ve en az 5 (beş) yıl adli toksikoloji laboratuvarında çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.Uuslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerYrd.Doç.11Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış olmak ve dış politikada kriz yönetimi konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.Uuslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerYrd.Doç.11Karşılaştırmalı Siyaset alanında doktora yapmış olmak, ingilizce lisans dersleri verebilecek seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak ve kamuoyunun siyasi karar alma mekanizmalarını etkisi konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.Uuslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerYrd.Doç.11Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmış olmak ve uluslararası politikada devletin tanınması konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.Uluslararası İlişkilerSiyasi TarihYrd.Doç.11Uluslararası İlişkiler lisans mezunu olmak ve ingilizce lisans dersleri verecek seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak Türk-Amerikan ilişkileri konusunda çalışmış olmak
Mühendislik FakültesiHarita MühendisliğiKamu ÖlçmeleriYrd.Doç.11Kamu ölçmeleri alanında doktora yapmış olmak
Mühendislik FakültesiHarita MühendisliğiFotogrametriYrd.Doç.11Uzaktan algılama alanında doktora yapmış olmak
Of Teknoloji FakültesiElektronik ve Haberleşme Müh.Yrd.Doç.11Elektriksel malzeme üretimi ve yapısal analizi üzerine çalışmış olmak
BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO ÜNVANIDER.ADEDİAÇIKLAMA
Of Teknoloji FakültesiElektronik ve Haberleşme Müh.Yrd.Doç.11Optik solitonlar üzerine çalışmış olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıYrd.Doç.11Gastroenteroloji alanında yan dal ihtisası yapmış olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiYrd.Doç.11Aritmi ve elektrofizyoloji konusunda eğitim almış olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.11Pediatrik gastroenteroloji alanında yan dal ihtisası yapmış olmak
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.11Pediatrik acil yan dal ihtisası veren bir kurumda enaz 2 yıl bu birimde eğitim almış olmak
Orman FakültesiPeyzaj MimarlığıPeyzaj Planlama ve TasarımYrd.Doç.11Kentsel mekanlar ve tasarım eğitimi konularında çalışmış olmak
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriHadisYrd.Doç.11Şerh edebiyatı üzerine çalışmış olmak
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerRestoratif Diş TedavisiYrd.Doç.11Dentin hassasiyeti giderici ajanların sitotoksisitesi ile ilgili doktora yapmış olmak
Karadeniz Araştırmaları EnstitüsüYrd.Doç.11Tarih Bölümü lisans mezunu olmak. Pontus sorunu konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM22

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.