SON DAKİKA

Karadeniz Teknik Üniversitesi 32 Akademik Personel Alacak

Bu haber 07 Aralık 2015 - 10:56 'de eklendi.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve “Karadeniz T KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve “Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi ,yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS’den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

İlgililere duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve ReklamcılıkHalkla İlişkilerProfesör11
Edebiyat FakültesiSosyolojiKurumlar SosyolojisiDoçent11
Fatih Eğitim FakültesiTürkçe EğitimiTürkçe EğitimiDoçent11
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerProtetik Diş TedavisiDoçent11
BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
Fen FakültesiKimyaAnorganik KimyaDoçent11
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiGeoteknikDoçent11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriBeyin ve Sinir CerrahisiDoçent11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıDoçent11
Maçka MYOKimya ve Kimyasal İşlem Tekn.Laboratuvar TeknolojisiDoçent11Kimya alanında Doçent ünvanı almış olmak ve Organik Kimya alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fatih Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimYrd.Doç.11Ortaöğretim Geometri Öğretimi Programı konusunda çalışmış olmak.
Fatih Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitimde Ölçme ve DeğerlendirmeYrd.Doç.11Üniversite Öğrencilerinin İstatistik Okur-Yazarlıklarının Ölçülmesi konusunda çalışmış olmak.
Fatih Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYrd.Doç.11Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Edebiyat FakültesiArkeolojiKlasik ArkeolojiYrd.Doç.11
İktisadi ve İdari Bilimler Fak.Çalışma Ekonomisi ve End.İlişkileriÇalışma EkonomisiYrd.Doç.11Fakültelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmak ve Çalışma Ekonomisi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak ve Aktif İstihdam Politikaları konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik Elektronik MühendisliğiElektrik TesisleriYrd.Doç.11Fakültelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak ve Güneş Enerjisi Pillerinin Üretimi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiHidrolikYrd.Doç.11Taşkın Frekans Analizi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik FakültesiMaden MühendisliğiMaden Mekanizasyonu ve TeknolojisiYrd.Doç.11Kaya dayanım parametreleri konusunda çalışmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve ReanimasyonYrd.Doç.12
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiYrd.Doç.11T ıp Fakültelerinde en az 2 yıl T ıbbi Patoloji alanında ders verme deneyimine sahip olmak.

 

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiYrd.Doç.11Moleküler Patoloji ve Bioinformatik konusunda uzmanlık tez çalışması yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyoistatistik ve Tıp BilişimiYrd.Doç.11Tıbbi Karar Destekleri konusunda çalışmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.11Yenidoğan yandal ihtisası yapmış olmak.
Orman FakültesiPeyzaj MimarlığıBitki Materyali ve YetiştiriciliğiYrd.Doç.11
Orman FakültesiPeyzaj MimarlığıPeyzaj TeknikleriYrd.Doç.11
Hukuk FakültesiÖzel HukukMedeni HukukYrd.Doç.11
Fen FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikBiyoinformatik ve İşlemsel BiyolojiYrd.Doç.11Moleküler ve Biyoinformatik Yöntemler kullanarak Plazmit Karakterizasyonu konusunda doktora yapmış olmak.
Turizm ve Otelcilik MYOOtel, Lokanta ve İkram HizmetleriTurizm ve Otel İşletmeciliğiYrd.Doç.11Turizm ile ilgili AB projelerinde görev almış olmak.
Turizm ve Otelcilik MYOOtel, Lokanta ve İkram HizmetleriTurizm ve Otel İşletmeciliğiYrd.Doç.11Stratejik Yönetim konusunda çalışmış olmak.
Maçka MYOKimya ve Kimyasal İşlem Tekn.BiyokimyaYrd.Doç.11Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Sürmene A.Kanca MYOMakine ve Metal TeknolojileriMakineYrd.Doç.11Kontak malzemeleri üzerine çalışmış olmak.
Karadeniz Araştırmaları Enst.Yrd.Doç.11Trabzon Tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM32

Bir önceki yazımız olan Sakarya Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.