SON DAKİKA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 6 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 23 Ekim 2015 - 13:12 'de eklendi.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacaktır.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacaktır.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIÜNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMA
Mühendislik FakültesiElektrik – Elektronik MühendisliğiElektronikYardımcı Doçent41Yapay zeka ve sinir ağlan alanında çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiGeoteknikYardımcı Doçent41Zemin Mekaniği ve Teme Mühendis iği alanında çalışmalan olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerUluslararası İlişkilerYardımcı Doçent51Uluslararası İlişkiler Bölümü lisans mezunu olup Türkiye-lran
İşbirliği veTürkiye-Suriye İlişkileri üzerine çaiışmalaryapmışolmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeYönetim ve OrganizasyonYardımcı Doçent41İşletme Bölümü lisans mezunu olup eğitimde hizmet kalitesi, iş
dünyasında kültürel farklılıkların yönetimi Türk İşletme Kültürü
konularında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf EğitimiYardımcı Doçent41Lisans, yüksek lisans ve doktora çal ışmalannı Sınıf Eğitimi Anabilim
Dalında tamamlamış olmak, sınıf öğretmenlerinin problem çözme
becerileri ve başarılı zeka kuramı üzerine çalışmaları olmak.
Edebiyat FakültesiSosyolojiUygulamalı SosyolojiYardımcı Doçent41Göç ve Yoksulluk alanlarında çalışmaları olmak.

Adayların;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları,

2- Üniversitemizin http://www.kmu.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi) başvurmaları,

3- Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,

4- 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesine göre yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yayın listesi ve varsa YDS veya muadil sınav sonuç belgelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını, kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitem izde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların 2547 sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin 3’üncü paragrafında belirtilen eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı doçent kadrosuna başvuran tüm adaylara 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesinin (b) fıkrası uyarınca yabancı dil sınavı yapılacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle on beşinci günün mesai bitimidir. Süresi içinde yapıl mayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

İlan olunur.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.