SON DAKİKA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 6 Farklı Bölüm için Akademik Personel Alımı

Bu haber 02 Haziran 2016 - 6:43 'de eklendi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi farklı fakülte ve bölümler için 7 akademik personel alımı yapıyor. Alınacak 7 akademisyenin 6’sı doçent biri ise yardımcı doçent olarak görev yapacak.

 

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi farklı fakülte ve bölümler için 7 akademik personel alımı yapıyor. Alınacak 7 akademisyenin 6’sı doçent biri ise yardımcı doçent olarak görev yapacak.

 

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacaktır.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM

DALI

UNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMA
Kamil Özdağ Fen FakültesiMatematikAnaliz ve

Fonksiyonlar

Teorisi

Doçent21Impulsive Stuim-Liouville operatörü ve spektral parametreye kuadratik bağımlı Stuim-Liouville operatörlerinin spektral analizi üzerine çalışmaları olmak.
Kamil Özdağ Fen FakültesiMatematikCebir ve Sayılar TeorisiDoçent21Regüler Halkalarda İdempotentler ve Nilpotent Gruplarda integral Grup Halkaların Torsion Birimselleri üzerine çalışmaları olmak.
Kamil Özdağ Fen FakültesiFizikKatıhal FiziğiDoçent21Elektrodepozisyon ile üretilen manyetik filmlerin Düzlemsel Hall Etkisi üzerine çalışmaları olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Gıda

Mühendisliği

Gıda BilimleriDoçent11Enzim ve Mikrobiyal Biyoteknoloji ile Protein Kristalografisi alanlarında çalışmaları olmak.
Mühendislik

Fakültesi

BiyomühendislikBiyomühendislikDoçent21Bitki Biyoteknolojisi ve Islahı ile Moleküler Markör Teknikleri alanlarında çalışmaları olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Enerji Sistemleri MühendisliğiYenilenebilir Enerji SistemleriDoçent21Perilen ve Naftalen Türevli Fototransistör ile Oled ve Organik Güneş Hücreleri Uygulamaları üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiİlköğretimSınıf EğitimiYardımcı

Doçent

41Dinamik Network Analizi alanında çalışmaları olmak.

 

Adayların;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları,
  • Üniversitemizin http://www.kmu.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, Özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi) başvurmaları,
  • Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,
  • 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesine göre yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yayın listesi ve varsa YDS, ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını, kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.
  • Doçent kadroları devamlı statü için olup, 2547 sayılı Kanun’un 25’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyan doçent adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını belirten dilekçelerine ilave olarak özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik başarı belgelerini, yayın listelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların 2547 sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin 3’üncü paragrafında belirtilen eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı doçent kadrosuna başvuran tüm adaylara 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesinin (b) fıkrası uyarınca yabancı dil sınavı yapılacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle on beşinci günün mesai bitimidir. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

İlan olunur.

Bir önceki yazımız olan Lisans Mezunlarına 12 Bin 500 TL Maaşla İş İmkanı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.