SON DAKİKA

Kayseri İl Müftülüğü, 2016 Geçici Yaz Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı İlanı

Bu haber 30 Nisan 2016 - 9:15 'de eklendi.

Kayseri İl Müftülüğü tarafından  Bay-Bayan Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Yapacak. (Son Başvuru: 16 Mayıs 2016)

İL İL DİYANET ALIMI TAKİP ETMEK İÇİN SAYFAMIZI MUTLAKA BEĞENİN!
T.C.
KAYSERİ VALİLİĞİ
İl Müftülüğü
Sayı : 12536611-903-
Konu : Sı Kayseri İl Müftülüğü tarafından  Bay-Bayan Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Yapacak. (Son Başvuru: 16 Mayıs 2016)

İL İL DİYANET ALIMI TAKİP ETMEK İÇİN SAYFAMIZI MUTLAKA BEĞENİN!

T.C.
KAYSERİ VALİLİĞİ
İl Müftülüğü

Sayı : 12536611-903-
Konu : Sınav İlan
D U Y U R U

İlimiz genelinde açılacak 2016 yılı Yaz Kur’an Kursları için ihtiyaç duyulan Cami ve Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere; müracaat edilen ilçe bazında müracaat edenler arasından İlimiz Müftülüğünce yapılacak mülakat sınavı neticesinde “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alınacaktır.

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI
1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A Maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3- İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
4- Kur’an Kursu öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak,
5- 2014 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve yukarı puan almış olmak.

B. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1 -Dilekçe,
2- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
3- En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi,
4- 2014 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
5- Varsa hafızlık belgesi fotokopisi

C. BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR
1. Başvuru yapmak isteyenler en geç 16/05/2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir İlçe Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.
2- Geçici öğretici olarak görevlendirilmek üzere ihtiyaç fazlası müracaatın olması durumunda, DHBT puanı en yüksek olandan başlamak kaydıyla ihtiyacın iki katına kadar istekli, sözlü mülakata tabi tutulacak sözlü mülakat puanı esas alınarak puanı en yüksek olandan başlanmak üzere sınav sonucu ilan edilecektir.
3. Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul edilmeyecektir.
4. Sınav yeri ve sınava katılmaya hak kazanların listesi müracaat bitiminde www.kayserimuftulugu.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
5. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik Belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
6. Sınav sonuçları başarı sırasına göre www.kayserimuftulugu.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
7. Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
8. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
9. Bu sınav için yapılacak müracaatlar ve sınav sonucu oluşturulacak başarı listesi sadece 2016 yılı Yaz Kuran Kursları için geçerli olacaktır.
İsteklilere ilanen duyurulur. 02/05/2016
NOT:
Diyanet İşleri Başkanlığının 28/04/2016 tarihli ve 23263 sayılı yazısı gereğince; 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Dönemi başında il müftülükleri koordinesinde yapılan sınava giren 70 ve üzeri puan alan ve herhangi bir Kur’an kursunda görevlendirilen veya görevlendirilmemiş olanların müftülüklerin uygun görmesi halinde yeni bir sınava tabi tutulmadan ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarında görevlendirilebileceği belirtildiğinden ilçe müftülüklerimizin öğretici ihtiyaçları müracaat bitiminde yeniden değerlendirilecektir.

Doç. Dr. Şahin GÜVEN
Kayseri İl Müftüsü

ÖNEMLİ NOT: 4-6 yaş grubu çocukların derslerine girmek isteyenlerin 4-6 yaş çocuk eğitimi ve etkinlikleri sertifikası  gerekmektedir. 4-6 yaş çocuk eğitimi ve etkinlikleri sertifikası olmayanlar ya da sertifika almak isteyenler Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ULUSEM) tarafından yapılmakta olan ve 11/02/2015-2862 evrak tarihi ve sayı numarası ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülmüş sertifika programına katılabilirler… Ayrıca 1 aylık dersler, ödevler ve sınav internet üzerinden yapılacağı için Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz…

4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız

DHBT SINAVINA EN ETKİLİ HAZIRLIK KİTABI

 

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.