Kayseri’de 1,2 milyar dolarlık Altın Rezervi

Kayseri’de 1,2 milyar dolarlık Altın Rezervi detaylar haberimizde…

Kayseri’de 1,2 milyar dolarlık Altın Rezervi
Yayınlama: 04.05.2023
99
A+
A-

Koza Altın, Kayseri Kaşköy projesindeki altın arama çalışmaları sonucunda yeni altın rezervlerine ulaştığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştı. 2022 yılı UMREK raporuna göre, Koza Altın geçtiğimiz yıl 206 bin ons altın üretmesine rağmen, mevcut rezerv 154 bin ons arttı. Bunun yanı sıra, Kayseri Kaşköy projesinde devam eden çalışmalar neticesinde 614 bin ons altın potansiyeli yeni keşif kaynak olarak ifade edildi ve piyasa değerinin yaklaşık 1,2 milyar dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Koza Altın, keşfedilen altın rezervini 2024 yılında üretime geçirerek, bilançoya katkı sağlamayı hedefliyor. Bu rezervlerin işleneceği tesis Kayseri’deki Himmetdede’de bulunuyor. Şirket ayrıca, elinde bulunan 200’e yakın ruhsatlı ve satın aldığı maden sahalarında sondaj ve araştırma çalışmalarına devam ediyor.

Koza Altın, bu yeni keşiflerle birlikte Türkiye’nin altın üretimindeki önemli oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Bu gelişmelerin, şirketin gelecekteki büyüme stratejilerine de önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.