Kilis 7 Aralık Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 08.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
412
A+
A-

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın ya T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

1.Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru formuna özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2.Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvuracak adayların anabilim dallarını ve yabancı dillerini belirten başvuru formuna, özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, çalışma ve yayınlarıyla ilgili puantaj cetvelini kapsayan 5 takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülteye / yüksekokula başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihi başvuru yapılan birim tarafından ilan edilecektir.

Not 1: Başvuru formu matbu olup, http://www.kilis.edu.tr/ adresi duyurular kısmından temin edilebilir.

Not 2: İlan 08/05/2015 tarihli Sabah gazetesinde yayınlanmıştır.

 

FakülteBölümüAnabilim

Dalı

UnvanıDereceAdetAçıklama
Fen-Edebiyat

Fakültesi

TarihDoç.31Yakın Çağ Tarihi Alanında Doçentlik Belgesine Sahip Olup, Eğitim Tarihi Alanında Çalışmaları Bulunmak.
Doğu Dilleri ve EdebiyatlarıYrd. Doç.31Arap Dili ve Edebiyatı Alanında Doktora Yapmış Olmak.
FelsefeYrd. Doç.31İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
Batı Dilleri ve EdebiyatlarıYrd. Doç.31
Muallim Rıfat Eğitim FakültesiTürkçe EğitimiYrd. Doç.41Türkçe Öğretmenliği Mezunu Olup, Türkçe Eğitimi Anabilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
İlköğretimOkul Öncesi EğitimiYrd. Doç.51Okul Öncesi Eğitimi veya Çocuk Gelişimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim BilimleriYrd. Doç.41Eğitim Bilimleri Alanında Doktora Yapmış Olmak.
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriYrd. Doç.51Hadis, Kelam veya Felsefe ve Din Bilimleri Alanında Doktora Yapmış Olmak.
İslam Tarihi ve SanatlarıYrd. Doç.31Türk İslam Sanatları ve Tarihi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiYrd. Doç.31

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.