SON DAKİKA

Kırıkkale Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 21 Aralık 2015 - 8:22 'de eklendi.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kr Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

 

BÖL. ANABİLİM/ANASANAT DALIPROFYRD. DOÇAÇIKLAMALAR
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik Bölümü
Hemşirelik1Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak, hemşirelikte iş doyumu ve hemşire-hemşire işbirliği konularında çalışmaları olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon1Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak, erişkin nöromuskuler hastalıklar ve inme rehabilitasyonu konusunda çalışmaları olmak.
FEN – EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü
İngilizce Mütercim Tercümanlık1
HUKUK FAKÜLTESİ
Kamu Hukuku Bölümü
Anayasa Hukuku1
TIP FAKÜLTESİ
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları1Yenidoğan Uzmanı olmak, yardımcı üreme teknikleri ile doğan bebekler üzerine çalışmaları olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü
Zootekni1Veteriner Fakültesi mezunu olup, at ve köpeklerin vücut ölçüleri üzerine çalışmaları olmak.
Klinik Öncesi Bilimler Bölümü
Parazitoloji1Veteriner Fakültesi mezunu olup, Toxoplasma gondii konusunda çalışmaları olmak.
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü
Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi1Cumhuriyet döneminde İslam Tarihi ve Şemseddin Günaltay’ın tarihçiliği konularında çalışmaları olmak.
DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Bölümü
Endodonti1Translüsent postlar ve dentin tübül penetrasyonu konusunda çalışmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği1Kombinatorik problemlere sezgisel ve sürü zekası yöntemlerinin uygulanması ile bulanık matematiksel programlama konularında çalışmaları olmak.
TOPLAM19

Bir önceki yazımız olan 3 Devlet Kurumu 605 Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.