Kırıkkale Üniversitesi 14 Akademik Personel Alım İlanı

Kırıkkale Üniversitesi 14 Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 27.11.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:34
268
A+
A-

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kr Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

 

BÖL. ANABİLİM/ ANASANAT DALIPROFDOÇYRD.

DOÇ

AÇIKLAMALAR
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Çocuk Gelişimi Bölümü
Çocuk Gelişimi1Çocuk Gelişimi Doçenti olmak, gelişimsel dil bozuklukları konusunda çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Matematik Bölümü
Uygulamalı Matematik1Çok değişkenli hipergeometrik fonksiyonların genişletilmesi ve yineleme formülleri konusunda çalışmaları olmak.
Cebir ve Sayılar Teorisi1Binom katsayılarının dizisel genelleştirmeleri konusunda çalışmaları olmak.
Kimya Bölümü
Biyokimya1Metal biyosorpsiyonu ve enzim immobilizasyonu konularında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
İlköğretim Bölümü
İlköğretim Matematik Eğitimi1Yeni İlköğretim Matematik Eğitimi Programı üzerine Doktora yapmış olmak, öğretmen eğitimi ve teknoloji destekli matematik eğitimi konularında çalışmaları bulunmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Özel Hukuk Bölümü
İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku1
TIP FAKÜLTESİ
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları1Nazal yara iyileşmesinde fenitoinin etkileri konusunda çalışma yapmış olmak.
Göz Hastalıkları1Konjonktiva ve kornea duyarlılığı konularında çalışmaları olmak.
Göz Hastalıkları1Troid oftalmopatide göz içi basıncı değişiklikleri konusunda çalışmaları olmak.
Temel Tıp Bilimleri Bölümü
Tıbbi Mikrobiyoloji1Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmak, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı, MERS, İnfluenza gibi viral hastalık tanısı, tedavisi ve kontrolü alanında deneyimli olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları1Norobilim alanında eğitim almış olmak ve ilgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
İç Hastalıkları1Diyabetik ayak ve nütrisyon konularında tecrübeli olmak. Oksidatif stres ve enfeksiyon konularında çalışmaları olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Veteriner Hekimliği Temel Bil. Böl.
Histoloji ve Embriyoloji1Veteriner Fakültesi mezunu olup, ovidukt üzerine çalışmaları olmak.
Fizyoloji1Veteriner Fakültesi mezunu olup, hayvanlarda elektrokardiyografi konusunda çalışmaları olmak.
TOPLAM113

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.