SON DAKİKA

Kırıkkale Üniversitesi 21 Akademik Personel Alımı

Bu haber 24 Mayıs 2016 - 13:35 'de eklendi.

Kırıkkale Üniversitesi 4 Prof. 9 Doç. ve 8 Yard. Doç. Toplam 21 Akademik Personel Alımı Yapacak. İlanın Tüm metni aşağıdadır.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Ü Kırıkkale Üniversitesi 4 Prof. 9 Doç. ve 8 Yard. Doç. Toplam 21 Akademik Personel Alımı Yapacak. İlanın Tüm metni aşağıdadır.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgeler (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik belgeleri) nüfus cüzdanı örneği ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adayların; http://www.kku.edu.tr/ internet adresindeki Personel Dairesi Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’ne göre sağladıkları Akademik Etkinlik Puan tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim- öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;

Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, yabancı dil sınav tarihi müracaat tarihinin bitiminde ilgili birimlerde ilan edilecektir.

Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

BÖL.ANABİLİM/ANASANAT DALI… PROF…

DR

……

.. DOÇ..… YRD.DOÇ………………………………… AÇIKLAMALAR…………………….

Strateji ve’ jeopolitik alanlarında çalışma yapmış olmak. Atabeylikler tarihi üzerine çalışma yapmış olmak.

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Tarih Bölümü

Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Ortaçağ Tarihi

Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

Mütercim Tercümanlık (Arapça)

Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü
Mütercim Tercümanlık (Fransızca)1Doktorasını aktarılan söylemin çevirisi ve yabancı dil olarak Fransızcanın öğretimindeki yeri üzerine yapmış olmak.
Frtik Bölümü
Katıhal Fiziği

MÜHENDİSLİK ‘ FAKÜLTESİ ‘ I I I ^ İnşaat Mühendisliği Bölümü

1Fe’-%30Ni-%XMo alaşımlarında faz dönüşümleri üzerine Doktora yapmış olmak.
Geoteknik1Deprem Mühendisliği ve Mikrobölgeleme konularında çalışma yapmış olmak.
İKT ve İDARİ BİL. FAKÜLTESİ
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Siyaset ve Sosyal Bilimler Uluslararası İlişkiler Bölümü

Siyasi Tarih

Maliye Bölümü

Mali İktisat

m

…….. ı……..

………… 1………..Türk siyasal hayatı alanında çalışma yapmış olmak.

Doçentlik Unvanını ilgili alandan almış olmak ve’ imparatorluk politikaları ve’ emperyalizm konularında çalışmalar yapmış olmak.

Transfer fiyatlandırması ve’ mali kurallar konularında çalışmalar yapmış olmak.

EĞİTİM FAKÜLTESİ
Eğitim Bilimleri Bölümü
Eğitim Programları ve Öğretim1 i Eğitimde Program Geliştirme alanında Doktora yapmış olmak, i öğretmen değerlendirme modelleri konusunda çalışmalar
yapmış olmak.

 

 

 

Sınıf Eğitimi1Doçentliğini Sınıf Öğretmenliği Eğitimi alanında almış olmak, dinleme, okuma eğitimi, üstbiliş ve çocuk kitapları ile ilgili konularda çalışmalar yapmış olmak.
Okul Öncesi Eğitim

TIP FAKÜLTESİ Dahili Tıp Bilimleri Bölümü

1Çocukların duygusal gelişimini desteklemeye yönelik anne eğitimi konusunda Doktora yapmış olmak, anne eğitimi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Enfeksiyon Hastalıkları1Kırım Kongo Kanamalı Ateşine bağlı post travmatik stres bozukluğu, kolistine bağlı akut böbrek hasarı ve Tularemi hastalığı konularında çalışmalar yapmış olmak.
Nöroloji1Esansiyel tremorlu hastalarda retine sinir lifi kalınlığı ve huzursuz bacak sendromu hastalarında Minnesota Multiphasic Personality Inventory konularında çalışmalar yapmış olmak.
Göğüs Hastalıkları1İmmünoloji ve Allerji Hastalıkları yan dalı yapmış olmak. Solunum yolu epitel hücre kültürü alanında çalışmış olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ Veteriner Hekimliği Temel Bil. Böl.

Fizyoloji

….. 1…..Granüloza hücre kültürü ve antioksidatif metabolizma üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Klinik Bilimleri Bölümü
Dölerme ve Suni Tohumlama1Ovum pick up ve embriyoda cinsiyet tayini üzerine çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Bölümü

Restoratif Diş Tedavisi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

………… T………..

………… 1…………

Bulk fill kompozitlerin klinik başarısı alanında çalışmış olmak. Çocuklarda Perimandibular Vaskülarizasyonun Tomoğrafi ile değerlendirilmesi konusunda çalışmış olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ …………………………..

Kamu Hukuku Bölümü

Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ Temel İslam Bilimleri Bölümü

………… 1…………–……………………………………………………………………………………….
Hadis1Ahlak-Hadis ilişkisi ve Sünnet-Zihniyet ilişkisi konularında

TOPLAM                                                                                    4                       9                        8

 

Bir önceki yazımız olan ÖSYM'de Yeni Bir Sınav Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.