SON DAKİKA

Kocaeli Üniversitesi 13 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 28 Ekim 2015 - 13:30 'de eklendi.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik ve Kocaeli Üniversitesi’nin ilgili yönerge hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuru süres KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik ve Kocaeli Üniversitesi’nin ilgili yönerge hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, şahsen başvuru yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular geçersizdir.

Adaylar http ://perdb .kocaeli. edu.tr/is/Form 1b.doc adresinde bulunan öğretim üyeleri başvuru formundan 2 adet doldurarak, 2 adet fotoğraf, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve özgeçmişi ile birlikte,

a) Profesör kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarını, doçentlik belgesi, özgeçmiş ve bu bilgileri içeren CD ile birlikte 6 takım sunacaklar.

b) Doçent kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarım, doçentlik belgesi, özgeçmiş ve bu bilgileri içeren CD ile birlikte 4 takım sunacaklar.

c) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarım, doktora diploması , özgeçmiş ve bu bilgileri içeren CD ile birlikte 4 takım olarak sunacaklar.

d) Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

e) İlan edilen kadro derecesinde olanlar müracaat edebilecekler ve hizmet süreleri ile bulundukları Kazanılmış Hak Aylığı derece ve kademelerini belirten belgelerini vermeleri gerekmektedir.

Yurtdışından alınan diploma veya ünvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin yapılmış olması gerekmektedir.

İlgililere Duyurulur.

BİRİMİ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI DERECE ADEDİ AÇIKLAMA

Teknoloji FakültesiElektrik En.OtomasyonYrd.Doç.21Elektrik Eğitimi doktoralı olmak.
Teknoloji FakültesiOtomotiv MühendisliğiYrd.Doç.41Makine Eğitimi doktoralı olmak.
Kocaeli MYOKimya Teknolojisi Prog.Yrd.Doç.41Organik Kimya doktoralı olup, steroid içeren polimerler alanında çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiTıbbi BiyolojiProfesör11Proteomik ve biyoinformatik alanlarında çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiKBBDoçent21Mikrolaringeal laser cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
Fen Edebiyat Fak.Yeni Türk DiliProfesör11Yeni Türk Dili alanında çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fak.Yeni Türk DiliDoçent31İbrani harfli Türkçe metinler çalışıyor olmak.
Fen Edebiyat Fak.FelsefeDoçent31Devlet ve Hukuk Felsefesi alanında çalışmış olmak.
İkt. ve İdari Bil.Fak.Avrupa Bir.Siy.Ulus.İlişk.Doçent21Ortadoğu, Suriye üzerine uzmanlaşmış ve konu ile ilgili yayınlanmış eserleri olmak.
İkt. ve İdari Bil.Fak.Yönetim ve OrganizasyonYrd.Doç.51Kümelenme konusunda doktora yapmış olmak.
İletişim FakültesiReklamcılıkYrd.Doç.51İletişim Bilimleri doktora yapmış olup, Siyasal iletişim ve medya alanında çalışma yapmış olmak.
İlahiyat FakültesiTefsirDoçent31Klasik ve çağdaş bilginlerin Kur’an’a yaklaşımları ve şerh geleneği konularında çalışmaları bulunmak.
İlahiyat FakültesiSiyer-i Nebi ve İslam TarihiYrd.Doç.51Hanlıklar ve Siyer-i Nebi konusunda eser veren müellifler üzerine yayımı bulunmak.

Bir önceki yazımız olan Boğaziçi Üniversitesi Akademik Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.