Komiser Yardımcısı Maaşı Ne Kadar 2018? PAEM Başvuru Şartları | Kariyer Memur
SON DAKİKA

Komiser Yardımcısı Maaşı Ne Kadar 2018? PAEM Başvuru Şartları

Bu haber 11 Temmuz 2018 - 11:28 'de eklendi.

Emniyet teşkilatının gözbebeği Komiser yardımcısı olabilmek için nasıl bir yol izlenmeli? Komiser yardımcısı kimler olabilir, mezuniyet şartı yaş şartı veya boy kilo şartları nasıldır? Ve mesleği gözüne kestirmiş komiser yardımcısı maaşları nasıl diye düşünen arkadaşlarımız için Komiser yardımcılarının maaşları ne kadar? konularına değineceğiz.

KOMİSER YARDIMCISI OLABİLMEK İÇİN;

1- Başarılı Polis Memurları Arasından Alım;

Emniyet Genel Müdürlüğü ilk derecedeki amir ihtiyacını çeşitli yollarla karşılamaktadır. Bunlardan ilki halihazırda polis memuru olarak görev yapan personeller arasından 2 yıllık hizmetini bitirmiş ve bu süre zarfında ceza almamış, yine bu süre zarfında performans puanı yüksek olan kişiler arasından karşılamaktadır. Bu şartlara uyan polis memurları yılda bir defa yapılan yazılı sınavlarına girerek 70 ve üzeri puan almalarında mülakat ve fiziki yeterlilik sınavlarına girmektedirler.

2- PAEM Sınavlarıyla Dışarıdan Komiser Yardımcısı Alımı

Bu alımda ise 30 yaşından gün almamış, en az 167 boyunda bulunan erkekler ile en az 162 boyundaki kadın 4 yıllık üniversite mezunlarının KPSS sınavından aldıkları 70 ve üzeri puanla her yıl düzenlenen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından açılan Komiser Yardımcılığı sınavlarına başvurma imkânları bulunmaktadır.

Gerekli şartları sağlayanların başvurularından sonra yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde PAEM tarafından verilen 11 aylık eğitimin sonrasında Komiser Yardımcısı olarak mezun olup göreve başlamaktadırlar.

2018 KOMİSER YARDIMCISI MAAŞI NE KADAR?

Polis amirleri eğitim merkezinden yeni mezun olmuş bir komiser yardımcısı 8/2 kademesi ile göreve başladığını düşünürsek maaşının minimum 4000 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu maaş bekar ve çocuksuz yeni komiser yardımcısının maaşıdır bu maaşa ek olarak terör tazminatı eklenirse maaş artacaktır.

 

Yukarıda 1. maddede bahsettiğimiz Emniyet Teşkilatı içerisinden komiser yardımcılığını kazanan bir komiser yardımcısının maaşına bakacak olursak yine burada komiser yardımcısının derece kademesi önemlidir ortalama olarak derece kademesi 5/3 olan bir komiser yardımcısının maaşı bekar olduğunu varsayarak ortalama olarak 4250 tl civarında olacaktır. Burada önemli olan komiser yardımcısının derece ve kademesidir.

 

PAEM KOMİSER YARDIMCISI BOY KİLO ŞARTI

Boy ölçüsü, beden kitle endeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak. (PAEM Lisans mezunu adayların boyları en az erkeklerde 167 cm, bayanlarda 162 cm olacaktır. Adayların; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.)

POLİSLİK BOY – KİLO ENDEKSİ HESAPLAMA ROBOTUMUZ İÇİN TIKLAYIN

PAEM KOMİSER YARDIMCISI YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak,

POLİSLİK YAŞ ŞARTI HESAPLAMA ROBOTUMUZ İÇİN TIKLAYIN

PAEM KOMİSER YARDIMCILIĞI MEZUNİYET ŞARTI

Komiser yardımcısı olmayı düşünen kişilerin Lisans mezunu olma şartı bulunmaktadır. Açıköğretim Lisans mezunu olan kişiler de Komiser yardımcısı olabilirler.

Yönetmelikte geçen mezuniyet şartı aşağıdadır.

Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

www.kariyermemur.com

Bir önceki yazımız olan PAEM, 500 Komiser Yardımcısı Adayı Alacak başlıklı makalemizde 500 komiser yardımcısı alımı 2018, PAEM 2018 alımı ve paem 500 komiser alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.