KPSS İçin Adaylar İtiraz Dilekçelerini ÖSYM’ye Göndermeye Başladı

KPSS İçin Adaylar İtiraz Dilekçelerini ÖSYM’ye Göndermeye Başladı
Yayınlama: 31.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:12
578
A+
A-

12 sorunun iptal edildiği KPSS için adaylar itiraz dilekçelerini ÖSYM’ye göndermeye başladı. Sendika Başkanı Güven, itiraz edilen soru başına 20 lira alındığına dikkat çekti. Geçen yıl 200 bin itiraz yapıldığını söyledi.

2015 Kamu Personel Seçme Sına 12 sorunun iptal edildiği KPSS için adaylar itiraz dilekçelerini ÖSYM’ye göndermeye başladı. Sendika Başkanı Güven, itiraz edilen soru başına 20 lira alındığına dikkat çekti. Geçen yıl 200 bin itiraz yapıldığını söyledi.

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları 28 Temmuz’da açıklandı.

Fatma EREN- BUGÜN GAZETESİ

Adaylar sonuçları, ÖSYM’nin resmi internet sitesinden öğrendi. ÖSYM, 12 sorunun iptal edildiğini, 3 sorunun da cevabının değiştirildiğini duyurdu. Gözler ÖSYM’ye çevrildi.

BU İNANILMAZ BİR PARA

Adayların sonuçlara itiraz ettiğini dile getiren Anadolu Eğitim Sendikaları Genel Başkanı Cansel Güven, ÖSYM’ye dilekçe gönderilmeye başlandığını aktardı. Her itiraz talebi için soru başına 20 TL alındığına dikkat çekti. Alının miktarın fazla olduğunu vurgulayan Güven, “Bize geçen yıl ÖSYM’ye 200 bin dilekçe yönünde bilgiler geldi. Düşünsenize her soru için 20 TL.

Bu inanılmaz bir para demek. Dilekçelerin de dikkate alınmadığına dair şikayetler alıyoruz” diye konuştu.

MAĞDUR OLANLAR VAR

İtiraz dilekçeleri verenlere ÖSYM’nin dönüş yapmadığını ifade eden Güven, “Bu paraların nereye gittiği ise bilinmiyor. Bir kişinin birden fazla itirazı da olabilir. Her itiraz için bu ücreti veriyor. Bu konuda mağdur olduklarını söyleyen o kadar kişi var ki. Bize sosyal medyadan ulaşıyorlar” ifadeleri kullandı.

ÜCRETLER

ÖSYM işlem ücretleri:

– Sınav/yerleştirme incelenmesi isteği: 5 TL

– Geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen sınavlara ait yeniden Sınav Sonuç Belgesi edinme isteği: 10 TL

– Her bir dilekçede soru başına itiraz ücreti: 20 TL

– Soru Kitapçığı ve Cevap Kağıdının adaylar tarafından incelenme isteği : 50 TL

– Başvuru Merkezlerinden Başvuru Hizmeti Ücreti : 3 TL

– ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Yeni Şifre Edinme Ücreti : 5 TL

– ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Fotoğraf Yenileme İşlemi Ücreti : 10 TL

– ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Yabancı Uyruklu Numarası Edinme Ücreti: 3 TL

KOMİSYON KARARI AÇIKLANIYOR

ÖSYM, bilgi edinme ve dilekçelerin tek tek incelendiğine vurgu yaptı. ÖSYM dilekçelerin komisyon tarafından değerlendirildiğini belirtti.?

Ayrıca başvuru yapan kişilere tek tek bilgi verilmediğini, toplu olarak açıklandığı da vurgulandı.

İLGİNÇ SAVUNMA

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, TRT Haber’de, KPSS sınavında 12 sorunun iptalini “Bazen minik hatalar olabiliyor” diye geçiştirmeye çalıştı.

Bugün

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.