KPSS’de Hangi Konulardan Soru Çıkmaz?

KPSS’de Hangi Konulardan Soru Çıkmaz?
Yayınlama: 12.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
923
A+
A-

KPSS’ye kısa zaman kala takipçilerimizden soruların gelmesi üzerine KPSS Soru dağılımları ile ilgili bu haberi hazırladık.

KPSS Soru Dağılımlarına Dikkat Edin

Çeşitli yayın evleri konu anlatımlı olarak verdiği kitapların genellikle ilk sayfalarında KPSS’ye kısa zaman kala takipçilerimizden soruların gelmesi üzerine KPSS Soru dağılımları ile ilgili bu haberi hazırladık. 

KPSS Soru Dağılımlarına Dikkat Edin

Çeşitli yayın evleri konu anlatımlı olarak verdiği kitapların genellikle ilk sayfalarında yıllara göre konuların soru dağılımlarını göstermektedir. Kpss testlerin kapsamını ve gelecek  yıllarda çıkabilecek KPSS sorularını tahmin etmemize olanak sağlar.

Örneğin Coğrafyada A konusunda son 10 yılda sadece bir soru çıktıysa bu sene de  bu konudan soru gelmeme olasılığı yüksektir. Soru gelme ihtimali yüksek konular üzerinde daha fazla konu pratiği yapmalısınız soru çözerek. Soru çözümlerinizi 3-4 farklı kaynaktan yaparsanız farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar.

Konu Testlerini Çözün
Kitaplarınızın sonunda bulunan kavrama testleri ve konu testlerini mutlaka konuya çalıştıktan sonra çözmelisiniz ki  öğrendiklerinizi pekiştirsin. Konu çalışmadan önce ‘ben zaten biliyorum ya’ diyip de 2-3 Bilgi yanlışınız çıkıyorsa yanlış yoldasınız demektir. Mutlaka tekrar konulara göz atmanız ve eksik olduğunuz yerler ile ilgili not almanız yararınıza olacaktır.

Çıkmış Soruları Çözün
ÖSYM tarafından geçmiş yıllardaki soruları mutlaka çözünüz. Bu sorular gelecekteki yıllarda çıkabilecek soruların benzerleri olduğu için kendinizi sınamanızdaki en iyi ölçüt olacaktır. Özellikle son yıllarda çıkan sorular sizi daha fazla zorlasa da mutlaka sınava girmeden önce tüm çıkmış soruları elden geçirmeniz gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.