SON DAKİKA

KTÜ 39 Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

Bu haber 24 Haziran 2015 - 7:48 'de eklendi.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyannca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartlan ve “Karadeniz Teknik KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyannca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartlan ve “Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi ,yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS’den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

İlgililere duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıProfesör11
Fen FakültesiFizikAtom ve Molekül FiziğiProfesör11

 

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
Fatih Eğitim FakültesiOrtaöğretim Fen ve Mat.Alan.EğitimiKimya EğitimiProfesör11
Fatih Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkProfesör11
Mühendislik FakültesiMaden MühendisliğiCevher Kömür Hazırlama ve Değ.Profesör11
Edebiyat FakültesiTarihYakınçağ TarihiDoçent11
Fatih Eğitim FakültesiGüzel Sanatlar EğitimiResim-İş EğitimiDoçent11
Fen FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikMoleküler Hücre BiyolojisiDoçent11Bitkilerde Kuraklık Stresi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiYapım YönetimiDoçent11
Mühendislik Fakültesiİnşaat MühendisliğiGeoteknikDoçent11
Mühendislik FakültesiJeoloji MühendisliğiUygulamalı JeolojiDoçent11
Orman FakültesiPeyzaj MimarlığıPeyzaj TeknikleriDoçent11
Orman FakültesiPeyzaj MimarlığıBitki Materyali ve YetiştiriciliğiDoçent11
Orman FakültesiOrman MühendisliğiOrman İnş.Geodezi ve Fotog.Doçent11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKalp ve Damar CerrahisiDoçent11
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiDoçent11Minimal İnvaziv Cerrahi ile ilgili en az 1 yıl yurtdışı deneyimine sahip olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyolojiDoçent11
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli TıpDoçent11Kardiyopulmoner Resusitasyon Komplikasyonları konusunda çalışmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriNörolojiDoçent11
Edebiyat FakültesiSosyolojiUygulamalı SosyolojiYrd.Doç.11Kimlik Gelişimi konusunda çalışmış olmak.

 

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
Fen FakültesiFizikYüksek Enerji ve Plazma FiziğiYrd.Doç.11Proton-proton çarpışması nötralino ve chargino üretim süreçlerinin fenomonolojik olarak incelenmesi konusunda doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.MaliyeMali İktisatYrd.Doç.11Vergi Politikaları konusunda çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.İşletmeYönetim ve OrganizasyonYrd.Doç.11Aile İşletmeleri konusunda doktora yapmış olmak.
Mimarlık Fakültesiİç Mimarlıkİç MimarlıkYrd.Doç.1
Of Teknoloji Fakültesiİnşaat MühendisliğiYrd.Doç.11Mühendislik Fakültesi lisans mezunu olmak ve Su Arıtımı konusunda doktora yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAcil TıpYrd.Doç.11Afet konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.11Çocuk Nörolojisi alanında yandal ihtisası yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYrd.Doç.11Çocuk Nörolojisi alanında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk ve Ergen Ruh Sağ.ve Hast.Yrd.Doç.11Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında ihtisas yapmış olmak ve Adli Tıp alanında Çocuk Psikiyatrisi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKulak Burun Boğaz HastalıklarıYrd.Doç.11Koklear İmplantasyon ve ABR (İşitsel Beyinsapı Potansiyelleri) konularında deneyime sahip olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÇocuk CerrahisiYrd.Doç.11Çocuklarda Korozif Özofajit ve Kök Hücre konusunda çalışmış olmak.
İlahiyat FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin EğitimiYrd.Doç.11İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olmak ve Eğitim Felsefesi açısından Medreseler üzerine çalışmış olmak.

 

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO

ÜNVANI

DER.ADEDİAÇIKLAMA
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriHadisYrd.Doç.11İlahiyat Fakültesi lisans mezunu olmak ve Tasnif Devri Musanniflerinin Kaynakları üzerine çalışmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonYrd.Doç.11Fizyoterapide Eğitim konusunda çalışmalara sahip olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikYrd.Doç.11Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak ve Beslenme konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerAğız-Diş ve Çene Hast.CerrahisiYrd.Doç.11Orofasiyel Cerrahide Estetik Uygulamalar konusunda uluslararası agredite sertifikaya sahip olmak.
Vakfıkebir MYOFinans-Bankacılık ve SigortacılıkBankacılık ve SigortacılıkYrd.Doç.11Geçiş Ekonomileri konusunda çalışmış olmak.
Beşikdüzü MYODış TicaretDış TicaretYrd.Doç.11Sermaye Hareketleri konusunda çalışmış olmak.
TOPLAM39

 

 

Bir önceki yazımız olan Birecik Belediyesi Tam Zamanlı Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.