SON DAKİKA

Kur’an Kursu Öğreticiliği Sınav İlanı

Bu haber 11 Mayıs 2015 - 8:12 'de eklendi.

Eskişehir Müftülüğü internet sitesinden yaptığı duyuruya göre yaz Kuran Kurslarında görevlendirilecek bayan KKÖ (Kuran Kursu Öğreticileri) alacak. Alımları sınav ile yapacak olan müftülük İmam – Hatip mezunu veya üstü dini öğrenim şartı arıyor ve DHBT’den Eskişehir Müftülüğü internet sitesinden yaptığı duyuruya göre yaz Kuran Kurslarında görevlendirilecek bayan KKÖ (Kuran Kursu Öğreticileri) alacak. Alımları sınav ile yapacak olan müftülük İmam – Hatip mezunu veya üstü dini öğrenim şartı arıyor ve DHBT’den en az 60 puan alınmış olması gerekiyor. Diğer Tüm şart ve detayları aşağıda bulabilirsiniz.

ESKİŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN SİTESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA:

                                                                         T.C.

                                                          ESKİŞEHİR VALİLİĞİ

                                                                 İl Müftülüğü                                                               

Konu   : Sınav İlanı

İlimiz İlçe Müftülüklerinde 2015 yılı ihtiyaç duyulan yaz Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi ile Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11(2).  maddesi ile Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 9. ve 18. Maddeleri gereğince geçici Kur’an kursu öğreticiliği (bayan) sözlü sınavı yapılacaktır.

   SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1)   657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2)   Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3)   İmam-Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,

4)   Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,

5)   2014 yılı KPSS(DHBT)’den 60 puan ve üzeri almış olmak, 60 ve üzeri alan müracaatçı bulunmadığı takdirde KPSS(DHBT)’ye girmiş olmak

   BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR

1)  Başvuru şartlarını taşıyan adaylar en geç 25/05/2015 tarihi mesai bitimine kadar dilekçeleri ve KPSS(DHBT) sonuç belgeleri ile görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne müracaat edeceklerdir. Her aday sadece bir İlçe Müftülüğüne müracaat edebilir. Birden fazla ilçeye müracaat edenlerin müracaatları iptal edilip sınava alınmayacaklardır.

2)  Sınav, İl Müftülüğümüz ek hizmet binasında 1-2-3-4 Haziran 2015 tarihlerinde saat 09:00’da      yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ve sınava gireceği tarihler ilan bitim tarihinden sonra İlimiz Müftülüğü www.eskisehirmuftulugu.gov.tr  internet adresi “duyurular” bölümünde ilan edilecektir.

3) Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.

4) Görevlendirmeler, sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde KPSS(DHBT) puanı yüksek olan tercih edilecektir.

5) Sınav ve görevlendirme süresince İl Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır.

  SINAV KONULARI

1) Kur’an-ı Kerim,

2) Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları),

3) Hitabet.

İlanen duyurulur.  ( Ek Dosyayı indir )

Diyanet Personel Alımları İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan New York Başkonsolosluğu Sözleşmeli Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.