LGS 1. Nakil Heyecanı Son Buldu: Sonuçlar Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023 LGS kapsamında gerçekleştirilen 1. nakil yerleştirme sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Yerleşemeyen veya yerleştikleri okulu değiştirmek isteyen adaylar için süreç devam edecek.

LGS 1. Nakil Heyecanı Son Buldu: Sonuçlar Açıklandı!
Yayınlama: 31.07.2023
72
A+
A-

2023 LGS 1. Nakil sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi MEB.gov.tr üzerinden duyuruldu. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını MEB’in internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifreleriyle sorgulayabilecek. Ayrıca yerleştirme sonuçları e-Okul sistemi üzerinden de görüntülenebilecek.

Nakil sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar şu adımları izleyebilir:

  • MEB’in resmi internet sitesi MEB.gov.tr’ye giriş yapın.
  • Ana sayfada yer alan “2023 LGS 1. Nakil Sonuçları” linkine tıklayın.
  • Açılan sayfada yer alan “Sonuçları Sorgula” alanına, TC Kimlik Numaranız ve şifrenizi girin.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra “Sorgula” butonuna basın.
  • Yerleştirme sonuçlarınız ekranda görüntülenecektir.

Adaylar yerleştirme sonuçları hakkında detaylı bilgi almak için okul yönetimleri veya rehber öğretmenleri ile irtibata geçebilirler. Unutmayın, ilk nakil sonuçlarının ardından yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen adaylar, 2. yerleştirme döneminde süreci sürdürebilir.

Ayrıca MEB, yerleştirmeye esas nakil işlemlerinde yerleşemeyen öğrencilere yönelik ek yerleştirme dönemi planlamıştır. İkinci nakil işlemlerinin tarihleri ve detayları ise kısa süre sonra açıklanacak.

LGS 1. TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.