Maliye Bakanlığı Bin 935 Memur Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Maliye Bakanlığı Bin 935 Memur Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?
Yayınlama: 19.06.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:50
573
A+
A-

Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı memur personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılmış olan duyurulara göre Maliye Bakanlığı farklı pozisyonlarda toplamda bin 935 kişilik boş kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. İşte detaylar.

Devlet Personel Başkanlığı her geçen gün yeni ilan yayımlıyor. Yayımlanan ilanlara göre Maliye Bakanlığı farklı pozisyonlarda memur alımı yapacak. Söz konusu ilan ile Maliye Bakanlığı bin 935 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacak. Bu haberimizde sizlere alım yapılacak pozisyonlar, başvuru şartları, başvuru bilgileri ve diğer bilgilere değineceğiz.

BİN 935 MEMUR ALIMI YAPILIYOR!

Maliye Bakanlığı yayımladığı farklı ilanlar ile alım yapacak. Buna göre, Maliye Bakanlığı 500 kişilik boş kadro ile Vergi Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Bakanlığına bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı, 1400 Gelir Uzman yardımcısı ve 35 Avukat alımı yapacak. Söz konusu yayımlanan ilanlara göre Maliye Bakanlığı bin 935 memur personel alımı yapacak. Aşağıda ilanlara ulaşabilirsiniz.

Gellir İdaresi Başkanlığı 400 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı: Gelir İdaresi Başkanlığı farklı bölümlerden 400 kişi alacak. Buna göre KPSS puan durumuna göre Ankara iline, KPSSP48 puan türünden puan alan 300, KPSSP3 puanına göre 50 ve KPSSP12 Puan türün göre 50 kişi olmak üzere toplamda 400 Gelir uzman yardımcısı alacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı 35 Avukat Alımı: Gelir İdaresi Başkanlığı farklı illerden 35 kişilik boş kadrosu ile Avukat alımı gerçekleştirecek. Alımlar, Şanlıurfa, Mersin, Kocaeli, İstanbul, Hatay, Ankara, Antalya illeri için geçerlidir.

Maliye Bakanlığı 500 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı: Maliye Bakanlığı bümnyesine 500 kişilik boş kadro ile, Vergi Müfettiş Yardımcısı alacağını belirtti ve bu yönde adaylara Vergi Müfettiş yardımcılığı Giriş sınavı yapacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 Gelir Uzman yardımcısı Alımı: Gelir İdaresi Başkanlığı duyurduğu yeni ilana göre 23 farklı şehirde ve ilçelerinde bin kişilik boş kadrosu ile Gelir Uzman Yardımcısı alacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı alım yapacağı pozisyonlar için adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, En az dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak, ÖSYM tarafından yapıllan Kamu Personeli Seçme Sınavından Puan almış olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca özel şartlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda sizlere paylaşacağımız bağlantıları kullanarak ilanlara ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar için her ilana başvuru tarihi ve şekli farklıdır. Başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilecektir. Ayrıca adaylar değerlendirme sonucunda Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak Giriş sınavına katılacaklardır.

işinolsa

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.