SON DAKİKA

Manisa İl Müftülüğü, Din Eğitimi Dersleri Eğiticiliği Sertifika Programını (DEDEP) Duyurdu!

Bu haber 17 Haziran 2016 - 13:05 'de eklendi.

Manisa İl Müftülüğü, Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ULUSEM) tarafından uzaktan eğitim ile yapılan Din Eğitimi Dersleri Eğiticiliği Sertifika Programı (DEDEP) resmi internet sitesinden Duyurular kısmından  duyurdu.

Erzincan İl Müftülüğünün Manisa İl Müftülüğü, Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ULUSEM) tarafından uzaktan eğitim ile yapılan Din Eğitimi Dersleri Eğiticiliği Sertifika Programı (DEDEP) resmi internet sitesinden Duyurular kısmından  duyurdu.

Erzincan İl Müftülüğünün www.manisa.diyanet.gov.tr İnternet Adresinden Duyurduğu Sertifika Programı Nedir?

Bilindiği üzere 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren 4+4+4 eğitim modelinin uygulanması ile birlikte ilköğretimin ilk kademesine seçmeli dersler konmuştur. Bu seçmeli derslerden din eğitimi ile ilgili olanlar, tüm Türkiye çapında önemli bir oranda il merkezi ile ilçe ve köylerdeki okullarda bu dersler öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Durum göz önüne alındığında din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin mevcut ihtiyacı karşılayamayacağı aşikârdır. Söz konusu derslerin karşılanmasında Milli Eğitim Müdürlüklerince bu dersleri verebilecek ücretli öğretmenler görevlendirilmektedir. Ancak yine de Pedagojik formasyonu olan ilahiyat mezunları gerekli ihtiyacı karşılayamamaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla pedagojik formasyonu olmayan ancak alan bilgisine sahip kişilerin görevlendirilmesi ilk akla gelen uygulamadır. Bu eğitimle alan bilgisine sahip bu kişilerin öğrenci özellikleri, öğrenme- öğretme süreçleri, eğitime hazırlık, verilen eğitimin ölçülmesi ve değerlendirilmesi, öğrenci ile etkili iletişim, sınıf yönetimi vb. gibi konularda pedagojik farkındalık kazanmaları sağlanmıştır. Bu uygulama benzeri ihtiyacı hisseden tüm iller ve müdürlüklerde uygulanabilecek niteliktedir.

EĞİTİM SÜRESİ VE ŞEKLİ:

▒▒ Bölüm 1 : Öğrencilerin Gelişimsel Özellikleri
▒▒ Bölüm 2 : Öğrenme Kuramları
▒▒ Bölüm 3 : Eğitimde Psikometrik Yaklaşımlar
▒▒ Bölüm 4 : Öğretim Materyali Geliştirme
▒▒ Bölüm 5 : Eğitimin Planlanması
▒▒ Bölüm 6 : Öğretim Yöntemleri, Stratejileri ve Etkili Kullanımı
▒▒ Bölüm 7 : Sınıf İçi Etkileşim
▒▒ Bölüm 8 : Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hiz. Giriş.

EĞİTİMLER UZAKTAN EĞİTİM OLACAĞI İÇİN TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILIM SAĞLANABİLİR!

SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU

Bir önceki yazımız olan Suriyeli Öğrenciler için KPSS'siz Öğretmen Alınacak mı? MEB Açıkladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.