SON DAKİKA

Mardin Artuklu Üniversitesi 14 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 28 Aralık 2015 - 11:58 'de eklendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, tasdikli doçentlik belgesini, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doçentlik Belgesi, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

(Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

2 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve yabancı dilini belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomalarının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar, 2547 Sayılı Kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, sınav tarihi daha sonra duyurulacaktır.

4 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası kulunca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.

Başvuru Yeri:

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı) şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

BİRİMİBÖLÜMÜABD / PROGRAMIUNVANIDER.ADETAÇIKLAMA
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİRESİMPROFESÖR11Doçentliğini plastik sanatlar bilim alanında almış olup, Çağdaş sanat alanında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUTIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLERTIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİYARDIMCI DOÇENT41Nanoteknolojik yöntemlerle manyetik nano-sorbent sentezi ve nano-solbentlerle borun manyetik ayırma ile geri kazandırılması hk. doktora yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUTIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLERTIBBİ TANITIM VE PAZARLAMAYARDIMCI DOÇENT51Biyoloji alanında doktora yapmış olup, siklofosfamid nedenli kardiyotoksisitede karvakrolün koruyucu etkisi hk. çalışmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUTIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLERTIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİYARDIMCI DOÇENT51Van gölünde yaşayan inci kefali balığının fosfolipit ve fosfolipit alt sınıflarının yağ asitleri analizi ile ilgili çalışmış olmak.
TURİZM İŞL. VE OTELCİLİK Y.OKULUGASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARIYARDIMCI DOÇENT31İşletme alanında doktora yapmış olup, talep tahmin yöntemleri konusunda çalışmaları bulunmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULUBESLENME VE DİYETETİKYARDIMCI DOÇENT51Sol Jel yöntemi ile Tİ02 kaplı malzemelerin korozyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİTÜRK DİLİ VE EDEBİYATITÜRK HALK EDEBİYATIYARDIMCI DOÇENT41Türk dili ve Edb. Bölümünde Doktora yapmış olup, Halk Bilimi alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİFARS DİLİ VE EDEBİYATIYARDIMCI DOÇENT51Karşılaştırmalı dinler tarihi araştırmaları yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİSÜRYANİ DİLİ VE EDEBİYATIYARDIMCI DOÇENT31Süryani tarihi ve tarih yazımı alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİPSİKOLOJİGELİŞİM PSİKOLOJİSİYARDIMCI DOÇENT51Engellilerin eğitsel ve sosyal gelişimi ile Öğrenme güçlüğü alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİTARİHYENİÇAĞYARDIMCI DOÇENT51Yeniçağ alanında doktora yapmış olup, Balkan tarihi hk. çalışma yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİSOSYOLOJİUYGULAMALI SOSYOLOJİYARDIMCI DOÇENT31Aşiret-Kent ilişkileri konusunda çalışmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİTEMEL İSLAM BİLİMLERİHADİSYARDIMCI DOÇENT2120. Yüzyıl hadis eksenli oksidentalizm hakkında çalışma yapmış olmak.
MÜH.-MİMARLIK FAK.MİMARLIKBİNA BİLGİSİYARDIMCI DOÇENT11Doktorasını Matematik alanında yapmış olup, Lineer kompleks diferansiyel denklemlerin nümerik çözümleri üzerine çalışmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Erzincan Üniversitesi 28 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.