Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 03.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
336
A+
A-

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, tasdikli doçentlik belgesini, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doçentlik Belgesi, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

(Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

2 – Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

(Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve yabancı dilini belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomalarının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

4 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar, 2547 Sayılı Kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, sınav tarihi daha sonra duyurulacaktır.

Başvuru Yeri :

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı) şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

BirimiBölümüProgram/ABDUnvanıDer.AdetAçıklama
Meslek Yüksekokulu MüdürlüğüMuhasebe ve VergiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıProfesör11İktisat tarihi ve iktisadi düşünce tarihi alanında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu MüdürlüğüTıbbi Hizmetleri ve TekniklerTıbbi Tanıtım ve PazarlamaDoçent31Endüstriyel Mikrobiyoloji ve çevre biyoteknoloji alanında çalışmaları bulunmak.
Edebiyat Fak. DekanlığıTürk Dili ve EdebiyatıHalk EdebiyatıYardımcı Doçent21Halk Bilimi alanında doktora yapmış olup, kutsal mekan bağlamından anlatılar çalışmış olmak.
Edebiyat Fak. Dekanlığıİngiliz Dili ve EdebiyatıYardımcı Doçent21İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fak. DekanlığıAntropolojiYardımcı Doçent51Antropoloji alanında doktora yapmış olup, Türkiye’nin doğusundan göç eden Yahudilerin kültürü üzerine çalışmış olmak.
Edebiyat Fak. DekanlığıFars Dili ve EdebiyatıYardımcı Doçent51Manzum Hafız Divanı Tercümesi alanında çalışmış olmak.
Edebiyat Fak. DekanlığıTarihOrtaçağYardımcı Doçent31Ortaçağ alanında doktora yapmış olup, Eyyubi Haçlı siyasi ilişkilerini çalışmış olmak
Edebiyat Fak. DekanlığıSüryani Dili ve EdebiyatıYardımcı Doçent41Süryani kaynaklarının edisyonu, tercümesi ve yorumlanması konusunda çalışmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.