MAÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

MAÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 26.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
307
A+
A-

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

(Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

2 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve yabancı dilini belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomalarının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar, 2547 Sayılı Kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, sınav tarihi daha sonra duyurulacaktır.

4 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.

Başvuru Yeri:

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı) şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

BirimiBölümüABD/AlanıÜnvanıDer.AdetAçıklama
İlahiyat Bilimleri FakültesiFelsefe ve Din Bilimleriİslam FelsefesiDoçent11Doçentliğini Felsefe alanından almış olup, İslam Felsefesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat FakültesiSüryani Dili ve EdebiyatıDoçent11Semitik Diller ve Dinler üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmış olmak.
Kızıltepe Meslek YüksekokuluBitkisel ve Hayvansal ÜretimOrganik TarımDoçent21Fitopatoloji ve Entomoji bilim alanında doçentliğini almış olup, Mikoloji alanında çalışmış olmak.
Edebiyat FakültesiSanat TarihiTürk-İslam Sanat TarihiYardımcı Doçent21Sanat Tarihi anabilim dalında Doktorasını yapmış olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Türk İslam mimarisi alanında çalışma yapmış olmak.
Kızıltepe Meslek YüksekokuluBitkisel ve Hayvansal ÜretimTıbbi ve Aromatik BitkilerYardımcı Doçent21Tarla Bitkileri alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık YüksekokuluHemşirelikHemşirelikYardımcı Doçent31Organik kaplı malzemelerin atmosferik korozyonu üzerine doktora tezi hazırlamış olmak ve aynı konularda makalesi olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeYardımcı Doçent41Doktorasını işletme alanında yapmış olup, kent rekabetçiliği ve kümeleşme alanında çalışmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.