Memura Yurtdışına Çıkma Yasağı

Memura Yurtdışına Çıkma Yasağı
Yayınlama: 14.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
496
A+
A-

Edirne Valiliği devlet memurlarının yurt dışına çıkışlarıyla ilgili uyarı genelgesi yayınladı. Genelgede,“Ancak, son zamanlarda, yurt dışına çıkan devlet memurlarımızın karıştığı devlet memurunun ve buna bağlı olarak da ülkemizin itibarını zedeleyici bazı Edirne Valiliği devlet memurlarının yurt dışına çıkışlarıyla ilgili uyarı genelgesi yayınladı. Genelgede,“Ancak, son zamanlarda, yurt dışına çıkan devlet memurlarımızın karıştığı devlet memurunun ve buna bağlı olarak da ülkemizin itibarını zedeleyici bazı olayların meydana geldiğine şahit olunmaktadır” denildi.

Edirne Valiliği, memurların sınır ülkelerine sürekli giriş çıkış yapmaları ve orada memurların yaşadığı olaylar nedeniyle genelge yayınladı. Genelgede hangi olayların yaşandığına yer verilmezken “Bundan böyle kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesi bakımından ilimiz kamu kurum vekuruluşlarında görev yapan kamu personeli, hafta içi günlerde izinsiz olarak yurt dışına çıkamayacaktır” denildi. Valilik, memurların haftasonları ve bayram günlerinde yurt dışına çıkışlarını önceden valilik özel kalem müdürlüğüne bildirilmeleri istedi. Yasağa uymayanlar hakkında da disiplin cezasının uygulanması istendi.

İŞTE O GENELGE:

fooof(1)

 

sgkrehberi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.