Merkez Bankası Personel Alım İlanı

Merkez Bankası Personel Alım İlanı
Yayınlama: 08.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
389
A+
A-

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

SEKRETER ALINACAKTIR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara ve İstanbul birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Sekreter alınacaktır.

1-ADAYLARDA ARANAN TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

SEKRETER ALINACAKTIR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara ve İstanbul birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Sekreter alınacaktır.

1-ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki, denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının İletişim Fakültelerine dahil programlar ile Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Mütercim-Tercümanlık programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almış olmak,

-2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak,

-İyi derecede İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e- YDS) en az 80 veya Test of English as a Foreign Language/ Internet-Based Test (TOEFL- IBT)’den en az 96 puan almış olmak],

-Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (25.05.1985 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz),

-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2-SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP1 puanlarına göre sıralanacak, puanı en yüksek olan 20 aday (20’nci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır.

Adaylar mülakat öncesi kelime işlem (ör: Microsoft Word), tablolama (ör: Microsoft Excel) ve sunum (ör: Microsoft PowerPoint) programlarına ilişkin temel bilgilerinin ölçülmesi amacıyla uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Mülakata giren adaylar,

-Bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği,

-Analitik düşünme ve muhakeme gücü,

-Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

-Özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık,

-Güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi,

-Mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet

yönlerinden komisyon üyeleri tarafından 100 (yüz) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecek olup, bu sınavda değerlendirme kriterlerinin mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet dışındakilerin ağırlığı %10’ar, mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı ise %50 olacaktır. Uygulamalı sınav puanı, mülakat değerlendirmesi içindeki mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterine ilişkin değerlendirmenin %30’unu oluşturacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 (yetmiş)’in altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr)İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

3-BAŞVURU

a)Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 11.05.2015 tarihinden 25.05.2015 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr)İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b)Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

-Fotoğraf

-Diploma

-Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi halinde)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

TümMemur Alımları İçin Tıklayın

Memur Alım Gurubu İçin Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.