SON DAKİKA

Merkez Bankası Personel Alımı

Bu haber 09 Şubat 2015 - 20:11 'de eklendi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezinde çalıştırılmak üzere sınavla Araştırmacı alınacaktır.

 

 TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA ARAŞTIRMACI ALINACAKTIR

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

– En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezinde çalıştırılmak üzere sınavla Araştırmacı alınacaktır.

 

 TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA ARAŞTIRMACI ALINACAKTIR

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

– En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği veya istatistik bölümlerinde lisans veya iktisat, ekonometri, maliye, işletme veya finans alanlarında yüksek lisans eğitimi almış olmak,
– 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 85 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak,
– İyi derecede İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yılda yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL-IBT)’ten en az 96 puan almış olmak], – Son başvuru tarihi itibarıyla 28 yaşından büyük olmamak (23 Şubat 1987 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

– Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2- SINAVLAR
a) Yazılı Meslek Sınavı Koşulları taşıyan adaylar KPSSP1 puanlarına göre sıralanacak puanı en yüksek olan 40 aday (40’ıncı adayla aynı puanı alan adaylarda dahil) yazılı meslek sınavına girmeye hak kazanacaktır. Yazılı Meslek sınavı; 28 Mart 2015 Cumartesi günü saat 09.00’da Matematiksel İktisat, aynı tarihte saat 13.30’da Makroekonomi ve 29 Mart 2015 Pazar günü saat 09.00’da Ekonometri alanlarından 3 oturumda olmak üzere İstiklal Cad. No: 10 Ulus/ANKARA adresinde bulunan Bankamız İdare Merkezinde klasik yöntemle yapılacak olup, adayların anılan tarihlerde sınav saatlerinden 30 dk. önce sınav yerinde olmaları gerekmektedir.

Adayların yazılı meslek sınavı puanları, söz konusu üç sınavdan aldıkları puanların ortalaması olacaktır.

b) Mülakat Yazılı meslek sınav puanı 50.00 ve üzeri olmak şartıyla puanı en yüksek olan 10 aday (10’uncu adayla aynı puanı alan adaylar da dâhil) mülakata çağırılacaktır. Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık ile güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi yönünden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Mülakatta başarılı olan her aday için yüzlük sisteme uyarlanmış yazılı meslek sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır.

c) Sınavlara İlişkin Duyurular Yazılı meslek sınavı ve mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

3- BAŞVURU

a) Başvuru Tarihleri ve Şekli Adaylar başvurularını 09 Şubat 2015 tarihinden 23 Şubat 2015 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b) Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler – Fotoğraf – Diploma – Yabancı Dil Belgesi (Sadece TOEFL sonucu beyan edilmesi halinde) –

CV ÖNEMLİ NOT: Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 14 Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.