SON DAKİKA

Mersin Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı İlanı

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 8:33 'de eklendi.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular “Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri”ne Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular “Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri”ne göre değerlendirilecektir. Başvuru önkoşullarını sağlamayan adayların dilekçeleri dikkate alınmayacaktır. (Bakınız: http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri) Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüde olup, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Başvuruda istenilen belgeler Mersin Üniversitesi’nin web sayfasında (http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri) bulunan “Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri” başlığı altında yer almaktadır. Bu belgelerin Profesörlük için 6 (Altı) takım, Doçentlik için 4 (Dört) takım olarak hazırlanması; ayrıca apbs.mersin.edu.tr adresinden alınacak türkçe özgeçmişin de eklenerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurulması gerekmektedir.

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANDERECEADETARANAN NİTELİK
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiDoçent22Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi anabilim dalında doçentlik almış olmak.
Eğitim BilimleriEğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve EkonomisiDoçent31Kariyer engelleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent21Bilişsel esneklik ve istismar alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent21Yükseköğrenimde psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri alanında çalışmış olmak.
Eğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent31Eştükenmişliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar EğitimiMüzik EğitimiDoçent31Müzik eğitimi alanında doçent ünvanı almış olmak.
Güzel Sanatlar EğitimiResim-İş EğitimiDoçent21Resim-İş Öğretmenliği anabilim dalında doktora yapmış ve plastik sanatlar bilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak.
İlköğretimSınıf EğitimiDoçent31Eğitim Programları ve Öğretim bilim alanında doçentlik ünvanı almış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Karşılaştırmalı EdebiyatKarşılaştırmalı EdebiyatDoçent31Karşılaştırmalı Edebiyat anabilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
GrafikGrafikProfesör11Grafik anasanat dalında çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İktisatİktisatDoçent31Mikro iktisat alanında doçentlik ünvanı almış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre MühendisliğiÇevre MühendisliğiDoçent21Membran prosesler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Çevre MühendisliğiÇevre MühendisliğiProfesör11Çevre biyoteknolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Kimya MühendisliğiKimya MühendisliğiDoçent21
Kimya MühendisliğiKimya MühendisliğiProfesör11Polimer bilimi ve teknolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULU
HemşirelikDoğum Kadın Sağlığı ve Hastalıkları HemşireliğiDoçent21
SİLİFKE MESLEK YÜKSEKOKULU
Bitkisel ve Hayvansal ÜretimOrganik TarımDoçent11Bitki koruma bilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak ve fitopatoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
YetiştiricilikYetiştiricilikDoçent31Su ürünleri bilim alanında doçentlik ünvanı almış ve balık besleme alanında çalışmalar yapmış olmak.
TARSUS TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Enerji Sistemleri MühendisliğiEnerji Sistemleri MühendisliğiDoçent31Elektronik ve manyetik malzemeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Cerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiDoçent11Cerrahi yeterlilik ve endoskopi sertifikalarına sahip olmak.
Dahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Çocuk Gastroenteroloji Yandal Uzmanı Olmak.
Dahili Tıp BilimleriFizik Tedavi ve RehabilitasyonProfesör11
Dahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent11Nefroloji yandal uzmanı olmak, yaşlılarda sodyum anormallikler konusunda nitelikli çalışmaları olmak.
Dahili Tıp BilimleriNükleer TıpDoçent11

 

 

Bir önceki yazımız olan Amasya Üniversitesi Akademik Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.