Meteoroloji’den kar ve soğuk uyarısı!

Meteoroloji hava durumu için yeni uyarı yaptı. Yurdun büyük bölümünde etkili olan bahar havası bugü Meteoroloji yeni hafta için kritik uyarıyı yaptı. Hava durumu kötüleşecek, sıcaklıklar düşecek. Ayrıca yüksek yerlere de kar geliyor. İşte ayrıntılar…

Meteoroloji’den kar ve soğuk uyarısı!
Yayınlama: 08.02.2015
Düzenleme: 06.07.2023 14:31
456
A+
A-

Meteoroloji hava durumu için yeni uyarı yaptı. Yurdun büyük bölümünde etkili olan bahar havası bugün bitiyor. Sıcaklıklarda sert düşüşler görülecek. Hafta ortasına doğru sıcaklıklar daha da düşecek ve birçok bölgede kar yağışı görülecek. Özellikle İstanbul ve Ankara’da sıcaklıklar hissedilir derece düşecek. Ankara’da perşembe günü kar görülebilir. İstanbul’da ise önce yağmur sonra fırtına görülecek.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Muğla, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Antalya ve Adana’nın doğu, Hatay’ın kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI : Kuzey ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneydoğu, zamanla Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyıları ile Akdeniz Bölgesi’nde kuvvetli olarak (40-), Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların Muğla, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Antalya ve Adana’nın doğu, Hatay’ın kıyı kesiminde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.