DOLAR
EURO
ALTIN
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Milli Savunma Bakanlığı Farklı İllerde Yüzlerce Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı Farklı İllerde Yüzlerce Sürekli İşçi Alımı Yapıyor
20.06.2018
251
A+
A-

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığına bağlı askeri isyerlerinde Kamu kurum ve Kuruluslarına İsçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli isçi alınacaktır.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMLARINDAN VE DUYURULARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA GRUBA KATIL

İSÇİ OLARAK ALINACAKLARDA ARANACAK GENEL SARTLAR

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kurulus veya İsyerlerinde Çalıstırılabilmelerine İliskin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandası

olmak.

2. 18 yasını tamamlamıs olmak.

3. Affa uğramıs olsa bile Devletin güvenliğine karsı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin isleyisine karsı suçlar, milli savunmaya karsı suçlar, Devlet sırlarına karsı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüsvet, hırsızlık,

dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıstırma, edimin ifasına fesat karıstırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

4. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan sartları tasımak.

5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamıs olmak.

6. Yaptırılacak güvenlik sorusturması ve/veya arsiv arastırması olumlu sonuçlanmak.

7. Askerlik ile ilisiği olmamak (yapmıs olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Her aday, İSKUR’da yayımlanan listede bir isyeri ve bir meslek koluna basvuru yapabilir.

9. İSKUR da ilan edilen isgücü taleplerinde belirtilen son basvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

10. 2016 KPSS sınavına girmis olmak ve lise mezunları için P94 puan türü, önlisans mezunları için P93 türü itibariyle en az 60 puan almıs olmak.

11. Talep sartlarını tasımadığı sonradan anlasılan adayların basvuruları ilan-sınav sürecinin her asamasında idarece sonlandırabilecektir.

12. Yapılacak sınavdan sonra basarılı olan adaylardan “ise alınacağı meslek kolunda” istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmis olan sağlık kuruluslarından temin edilecek “çalıstırılacağı meslek kolunda çalısmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu” istenecektir.

13. Yapılan basvurularda kisilerin nüfuslarında kayıtlı oldukları “Adres Kayıt Sistemindeki” adresleri dikkate alınacaktır.

14. İSKUR’da ilan edilecek nihai listede yer alan adaylar sözlü (adayın mesleki bilgi ve becerisi ölçülmesi maksadıyla uygulama içerikli yapılacaktır.) sınava katılmak için adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, TCKN yazılı olduğu adli sicil kaydı, öğrenim belgesi, askerlik durum belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi evraklar ile isyerlerince istenecek diğer belgeler sınav yapılacak isyerine teslim edilecektir. İstenilen belgeleri teslim edemeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

15. Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup basarı notunun belirlenmesinde; KPSS puanının %70’i, sözlü/uygulamalı puanın %30’u alınmak suretiyle basarı sırası belirlenecektir.

16. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karsı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, olusum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

17. Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamıs, bu örgütlere yardım etmemis, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamıs ya da kullandırmamıs, bu örgütlerin propagandasını yapmamıs

olmak.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMLARINDAN VE DUYURULARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA GRUBA KATIL

İLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN
251 kez görüntülendi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. ismail tekeli dedi ki:

    is bakıyorum