Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 08.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
736
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen boş kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Muğla Sıtkı Koçm

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

T.C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen boş kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi (bakınız: www.personel.mu.edu.tr) hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.

a)Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tradresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmişleri, doçentlik belgesi, hizmet belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6(altı) nüsha dosyayı (Profesörlük takdim çalışmasının da belirtildiği) ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

b)Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tradresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna, özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, hizmet belgesi ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

c)Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların www.personel.mu.edu.tradresinde yer alan Öğretim Üyesi Başvuru Formuna,özgeçmiş, doktora belgesi, hizmet belgesi, yabancı dil sonuç belgesi (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme Yönergesi’nin 4.maddesi ) ve yukarıdaki internet adresinden temin edecekleri başvuru formu ile birlikte yayın listesi ,bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına/Yüksekokul Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

AÇIKLAMALAR:

1)Bütün adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

2)Müracaatlar ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacak ve postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

3)Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4)Profesör ve Doçent kadrolarına müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Dairesi Başkanlığı’ndan gönderim kutusu temin edebilirler.

5)Yardımcı Doçent kadrolarına doçent unvanını almış olanlar ile Profesörler müracaat edemezler.

6)Hizmet Belgesi Üniversitemiz dışından müracaat edecekler için istenmektedir.

7)Mühendislik Fakültesine müracaat edecek bütün adayların “Yükseköğretim Kuramlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in ilgili maddelerinde belirtilen yabancı dil şartını yerine getirmesi gerekmektedir.

BİRİMBÖLÜMABD/PROGRAMUNVANDRC.AD.AÇIKLAMA
Edebiyat FakültesiFelsefeFelsefeProfesör11Epistemoloji ve varoluş felsefesi alanlarında çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğ.Prog.ve Öğ.Profesör11Program Değerlendirme üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğ.Prog.ve Öğ.Profesör11Bilgi haritaları ve öğretimi konusunda çalışmaları olmak.
Fen FakültesiFizikFizikProfesör11Fotovoltaik hücrelerin admittans/empedans spektroskopisi konusunda çalışmaları olmak.
Fen FakültesiFizikFizikProfesör11Manyetik Nano parçacıklar, manyetokalorik etki, metallerde faz geçişleri alanında çalışmaları olmak.
Fethiye İşletme FakültesiUluslararası Tic.ve LojistikYrd.Doç.31İşletme alanında doktora yapmış ve Sürdürülebilir Tüketim konusunda çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bil.Fak.İktisatİktisatYrd.Doç.51Hedonik Fiyatlama, Sermaye ilişkileri ve İktisadi Kalkınma konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik FakültesiJeoloji Müh.Jeoloji Müh.Profesör11Magmatik petroloji, fiziksel volkanoloji ve piroklastik kayaçlar konularında araştırmaları ve yayınları olmak.
Su Ürünleri FakültesiSu Ür.Tem.Bil.Su Ür.Tem.Bil.Profesör11Tatlı su balıkları biyo-ekolojisi, popülasyon dinamiği ve istilacı tatlısu balıklarının ekosistem etkileri üzerine çalışmaları olmak.
Su Ürünleri FakültesiSu Ür.Yet.Su Ür.Yet.Profesör11Sürdürülebilir Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve alternatif yem hammaddeleri üretimi üzerine çalışmaları olmak.
Teknoloji FakültesiBilişim Sis.MühProfesör11Enstrumentasyon, Otomasyon ve Yazılım Geliştirme alanında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKulak,Burun,Boğaz

Hast.

Profesör11Hücre kültüründe nörotoksisite çalışmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiYrd.Doç.11Normal ve neoplastik endometrium üzerine immunhistokimyasal çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bil.NörolojiProfesör11Klinik Nörofizyoloji yan dal uzmanlık belgesi olmak. Epilepsi ve uzun süreli video/EEG monitorizasyon konusunda çalışmaları bulunmak.
Turizm FakültesiYiyecek ve İçecek İşl.Doçent31Yiyecek hizmeti veren konaklama işletmelerinde maliyet sistemleri ve muhasebe teorisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Muğla SYOFizyoterapi ve Reh.Profesör11Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bilim Alanında Doçent olmak, kadın sağlığında fizyoterapi ve elektroterapi konularında çalışmaları bulunmak.

NOT: Yukarıdaki ilanın duyurusu 08/05/2015 tarihinde Hürriyet Gazetesinde yayımlanmış olup, son müracaat tarihi 22/05/2015 (Mesai bitimi) dir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.