Son Dakika: Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Adaylığından Çekildi!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

Son Dakika: Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Adaylığından Çekildi!
Yayınlama: 11.05.2023
219
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin son dakika olarak duyurduğu Cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararı, Türkiye’nin politik gündemini derinden sarsmış durumda. İnce, bu kararını “memleketim için” aldığını belirtti ve tüm Türkiye’yi şaşırttı.

İnce, 24 Haziran 2018’deki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmişti. O seçimlerde yüzde 30,6 oy alarak ikinci olan İnce’nin, bu dönemdeki seçimler için adaylıktan çekilmesi, seçimlerin dinamiklerini değiştirebilir.

İnce’nin çekilme kararıyla ilgili yaptığı açıklamada dikkat çeken bazı noktalar oldu. İnce, kişisel itibarına yönelik saldırıları ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu konuda kendisini koruyamamış olmasını gerekçe gösterdi. İnce, “İsrailli bir porno sitesinden alıyor, benim kelleyi kesiyor oraya koyuyor. Bunu FETÖ’cüler yapıyor. Ne yazık ki Türkiye’de de muhalif olacağım diye bunu paylaşanlar var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti benim itibarımı koruyamamıştır.” dedi.

Ayrıca İnce, partisinin gelecek seçimlerde başarılı olabilmesi için halktan destek istedi. “Memleket Partisi’ne her evden bir oy istiyorum.” diyen İnce, bu çağrıyı yaparken aynı zamanda Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini de duyurdu.

Bu sürpriz kararın ardından, Cumhurbaşkanı adaylığı için yeni isimlerin gündeme gelip gelmeyeceği, İnce’nin politikaya hangi yönde etki edeceği ve Memleket Partisi’nin bundan sonraki stratejisinin ne olacağı büyük bir merak konusu oldu. Türkiye’nin politik gündemindeki bu büyük değişiklik sonrasında yaşanacak gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.