Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 31.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
417
A+
A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınac Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların Hizmet Belgelerini, Bilimsel Çalışma Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili birimlerin Yönetim Kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçesinde belirtmiş oldukları yabancı dilden dil sınavı yapılacaktır. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati ilgili birimlerin web sayfasından duyurulacaktır.) Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2 – Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.

3 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

4 – İlan edilen Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5 – İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri, telefon numaraları ile e-posta adreslerini bildirmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İLETİŞİM:

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı

Yenişehir Mah. Dr. Hulusi Baybal Caddesi Bera İş Merkezi

No: 12 Kat: 22 Selçuklu/KONYA Telefon: 0.332.280 80 73-74

SIRA

NO

BİRİMBÖLÜMANABİLİM

DALI/PROGRAM

K.

UNVANI

DERECEADETİÖZEL ŞARTLAR
1Ahmet Keleşoğlu Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYardımcı Doçent31Bağlanma, eş seçiminde sınırlandırıcı inançlar ve romantik ilişkilerde mükemmelliyetçilik konularında çalışmaları bulunmak.
2Meram Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıYardımcı Doçent31EDI OCT ile ilgili bilimsel çalışmalarının olması, aletlerin kullanımı konusunda tecrübesi bulunması.
3Meram Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıYardımcı Doçent31Romatizmal Mitral yetmezlikli hastalarda sol ventrikül sistolik ve diastolik fonksiyonlarının geleneksel ve doku doppler yöntemleri ile değerlendirilmesi konusunda çalışması olmak, çocuk ileri yaşam desteği eğitmenliği sertifikası bulunmak.
4Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelik EsaslarıYardımcı Doçent31Kemoterapi uygulanan hastalarda bilgi düzeyi ve öz bakım yönetimi konusunda çalışması olmak.
5Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikte YönetimYardımcı Doçent31Hemşirelikte Yönetim alanında doktora yapmış olmak.
6Meram Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiYardımcı Doçent31Prostat kanserinde yüksek tersiyer Gleason paterni ilişkisi üzerine çalışması olmak.
7Meram Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiYardımcı Doçent31Montelükast sodyum ve enasetilsisteinin üreteral obstrüksiyonlarda nefroprotektif etkisi üzerine çalışması olmak.
8Meram Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiYardımcı Doçent31Mikroperkütan nefrolitotami, prostat etanol enjeksiyonu ve prostat taşı ile ilgili çalışmaları olmak.
9Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerAğız, Diş ve Çene RadyolojisiYardımcı Doçent31Stylohyoid ligament kalsifikasyonlarının yaş ve cinsiyet ile ilişkisinin değerlendirilmesi konusunda çalışması olmak.
10Mühendislik ve Mimarlık FakültesiMetalurji ve Malzeme MühendisliğiMalzemeYardımcı Doçent51Yeni nesil enerji aygıtlarının üretimine yönelik CVD (Chemical Vapor Deposition) ve PLD (Pulsed Laser Deposition) metodlarıyla grafenin sentezlenmesi alanında çalışma yapmış olmak.
11Yabancı Diller YüksekokuluModern DillerYardımcı Doçent51Kuran-ı Kerim irabı üzerine çalışması olmak.
12Fen FakültesiMatematik-Bilgisayar BilimleriGeometriYardımcı Doçent51Split Kuaterniyon Matrisleri üzerine doktora yapmış olmak ve Minkowski Uzayında dönme dönüşümleri üzerine çalışmaları olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.