Necmettin Erbakan Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Necmettin Erbakan Üniversitesi 25  Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 10.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:03
412
A+
A-

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alın

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

1.2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; özgeçmişlerini, yayın listelerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte Bilimsel Yayınlarını, Kongre ve Konferans Tebliğleri ile bunlara yapılan Atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten Doktora ve Yüksek Lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).

2.2547 Sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte Yayın Listesi ile Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).

3.2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların Hizmet Belgelerini, Bilimsel Çalışma Yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlerine başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri eklenecektir).

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili birimlerin Yönetim Kurulunca belirlenecek jüri tarafından başvuru dilekçesinde belirtmiş oldukları yabancı dilden dil sınavı yapılacaktır. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati ilgili birimlerin web sayfasından duyurulacaktır.) Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

4.Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.

5.Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

6.İlan edilen Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doçentlik, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı

olan adayların başvurulan Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvurulan geçersiz sayılacaktır.

7.İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent adaylarının ise ilgili birimlerine

şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri, telefon numaraları ile e-posta adreslerini bildirmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

TÜM AKADEMİK İLANLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

A D R E S :

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mah. Dr. Hulusi Baybal Caddesi Bera İş Merkezi No:12 Kat:22 Selçuklu/KONYA Telefon: 0.332.280 80 73-74

SIRANOBİRİMBÖLÜMANABİLİMDALI/PROGRAMK.UNVANIDERECEADETİÖZEL ŞARTLAR
1Sağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiProfesör11Kulak, Burun Boğaz Profesörü olmak. Kamu ve özel sektör hastanelerinde, en az üçer yıllık idari tecrübesi olmak.
2Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiYönetimBilimleriProfesör11Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi alanında ve İngiltere’de İdari Reform konusunda çalışmaları olmak.
3Ahmet Keleşoğlu Eğitim FakültesiOrtaöğretim Fen ve Matematik Alanlar EğitimiBiyolojiEğitimiDoçent11Öğrencilerin başarı- başarısızlığından Biyoloji Öğretmenlerinin sorumluluk algısı konusunda çalışmaları olmak.
4Meram Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDeri ve Zührevi HastalıklarDoçent31Psöriazis, akne vulgaris ve androgenetik alopesi konularında çalışması olmak.
5UygulamalıBilimler

Yüksekokulu

Yönetim Bilişim SistemleriYardımcıDoçent31“Sosyal Mübadele Teorisi” konusunda doktora yapmış olmak, yönetim bilgi sistemleri, bilgi yönetimi ve girişimcilik alanında çalışmaları olmak.
6Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiUluslararasıİlişkilerUluslararasıİlişkilerYardımcıDoçent41Japonya örneğinde insan güvenliği konusunda doktora çalışması olmak.
7Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiİşletmeMuhasebe ve FinansmanYardımcıDoçent41Katılım Bankacılığı konularında çalışmaları olmak.
8Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiFelsefeSistematik Felsefe ve MantıkYardımcıDoçent51Doktorasını Pozitivizm ve Post Pozitivizm üzerine yapmış olmak.
9Güzel Sanatlar FakültesiResimYardımcıDoçent51Anatomi alanında lisansüstü eğitim yapmış olmak ve Resim alanında sanatsal çalışmaları olmak.
10Güzel Sanatlar Fakültesiİç Mimari ve Çevre TasarımıYardımcıDoçent51Teknik Eğitim alanında lisans mezunu olup, mobilya ve dekorasyon malzemeleri üzerine çalışması olmak.
11SeydişehirMeslek

Yüksekokulu

Mülkiyet Koruma ve GüvenlikSivil Savunma ve İtfaiyecilik Pr.YardımcıDoçent51Harita Mühendisliği lisans mezunu olup, coğrafi bilgi sistemi teknolojisi ile deprem bilgi sistemi uygulaması konusunda çalışması olmak.
12SeydişehirMeslek

Yüksekokulu

Mülkiyet Koruma ve GüvenlikSivil Savunma ve İtfaiyecilik Pr.YardımcıDoçent51Beden Eğitimi mezunu olup, antrenörlük eğitimi alanında lisansüstü eğitim almış olmak.
13SeydişehirMeslek

Yüksekokulu

Mülkiyet Koruma ve GüvenlikSivil Savunma ve İtfaiyecilik Pr.YardımcıDoçent51Nano elyaf ve kompozit malzemeleri konularında çalışmaları olmak

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.