OHAL Yıllık İzinleri Etkiler mi?

OHAL Yıllık İzinleri Etkiler mi?
Yayınlama: 21.07.2016
Düzenleme: 24.04.2021 05:32
502
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde kamu çalışanlarının yıllık izinleri iptal edilmişti. Yıllık izinler kullanılmadığı takdirde içinde bulunulan yıl ve önceki yıl haricinde yanmaktaydı. OHAL ilan edilmesinin ardından “yıllık izinler yanacak mı? devir mi edecek?” soruları Geçtiğimiz günlerde kamu çalışanlarının yıllık izinleri iptal edilmişti. Yıllık izinler kullanılmadığı takdirde içinde bulunulan yıl ve önceki yıl haricinde yanmaktaydı. OHAL ilan edilmesinin ardından “yıllık izinler yanacak mı? devir mi edecek?” soruları gelmeye başladı.

Ohal’in ilan edilmesi ile birlikte yıllık izinlerin ne olacağı muallakta kaldı. İptal edilen yıllık izinlerin Ohal’in kalkması ile birlikte kullanılmaya başlanması gerekiyor.

Temel hak ve özgürlüklerin tamamen ya da kısmen durdurulması kapsamında yıllık izin ya da diğer izinler için nasıl bir durumun yaşanacağı bilinmiyor.

Kullanılmayan yıllık izinlerin iptal edilmesi ile ilgili açıklama henüz gelmedi. Ancak yıllık iznini bölüp de göreve gelen kamu personelinin yıllık iznini sonradan kullanması durumu uygulanabilir.

Bir önceki seneden yıllık iznini kullanan ve yıllık iznini yarıda keserek göreve gelen kamu personelinin ohal nedeniyle yıllık iznini kullanıp kullanamayacağı henüz açıklanmadı.

Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çalışmalarını yaparak açıklaması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.