Okullar ”Kurban’dan Sonra Açılsın” Talebi

Okullar ”Kurban’dan Sonra Açılsın” Talebi
Yayınlama: 11.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
399
A+
A-

“Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ve Türkiye’nin içinde bulunduğu diğer olumsuzluklar turizmi büyük oranda etkiledi  yaşanan bu olumsuzluklar nedeniyle sıkıntı yaşayan sektör ve sahil kentlerimiz, bu kararın alınmasını bekliyor”

Kıyı Ege Belediyeler “Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ve Türkiye’nin içinde bulunduğu diğer olumsuzluklar turizmi büyük oranda etkiledi  yaşanan bu olumsuzluklar nedeniyle sıkıntı yaşayan sektör ve sahil kentlerimiz, bu kararın alınmasını bekliyor”

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, turizmde yaz sezonunun uzatılması amacıyla okulların Kurban Bayramı’ndan sonra açılmasını istediklerini bildirdi.

Batur, yaptığı yazılı açıklamada, birlik encümen üyesi belediye başkanlarıyla okulların 14 Eylül’de açılmasını değerlendirdiklerini belirtti.

Sınavlar nedeniyle haziranın turizm açısından yeterince değerlendirilemediğini kaydeden Batur, şu ifadeleri kullandı:

“Okullar, Kurban Bayramı tatilinin hemen ardından açılabilir. Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ve turizmi etkileyen diğer olumsuz koşullar nedeniyle sıkıntı yaşayan sektör ve sahil kentlerimiz, bu kararın alınmasını bekliyor. Kısa süren sezonun bu düzenlemeyle biraz daha uzatılmasıyla, temmuz ve ağustos gibi 2 aya sıkışan turizmin biraz daha geniş zamana yayılması, beklentileri bir nebze olsun karşılayacaktır.”

Batur, acil olarak hükümet ve ilgili bakanlıklardan bu yönde karar alınmasını beklediklerini bildirdi.

 

kaynak:AA

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.