SON DAKİKA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alım İlanı

Bu haber 28 Aralık 2016 - 11:34 'de eklendi.

Üniversite 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.
 

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemize 2547 sayılı Kanun Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

  1. Profesör adaylarının; Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince adayların Anabilim Dalları ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği dilekçeleri ekinde özgeçmişini, Doçentlik belge suretini, yayın listesini (aday yayın listesinde ve başvuru dilekçesinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmelidir.), tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyaları, karton kutu içerisinde teslim edilmesi gerekir.
  2. Doçent adaylarının; Dilekçe, özgeçmişleri, onaylı doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyaları, karton kutu içerisinde teslim edilmesi gerekir.
  3. Yardımcı Doçent adaylarının; yabancı dili belirten bir dilekçe, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin onaylı sureti ile başvurmaları gerekmektedir. (Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır.)

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ 

Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar.
NOT:

  1. Müracaat edecek Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Web sayfasında DUYURULAR kısmında ve Personel Daire Başkanlığının Formlar kısmında yayınlanan Akademik Yükseltme ve Atama Asgari Koşullarının Sağlandığına İlişkin Bildirim ve Değerlendirme Formunu 1 adet doldurarak başvuruda dilekçe ekinde Özgeçmiş ve Yayın listesini ayrıca Doçent adaylarının onaylı Doçentlik belgesini teslim etmeleri gerekmektedir.
  2. Müracaat edecek adayların “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanmalarda Uygulanacak Esaslar Yönergesinde” belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir, (http://mvw.omu.edu.tr) adresinden Üniversitemiz/Kamu Mevzuat Sistemi (KAYSİS)/Yönergeler kısmından ulaşılabilinir. Ayrıca başvuracak adayların Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanmalarda Uygulanacak Esaslar Yönergesine göre puanlama listelerini oluşturarak ve imzalayarak (l’er takım) tüm dosyalara koymaları gerekmektedir. (Profesör adaylarının bilimsel araştırma ve yayın faaliyetlerini doçentlik öncesi ve doçentlik sonrası şeklinde ayırıp, ayrı ayrı puanlandırması gerekir.)

MÜRACAAT YERİ : Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Rektörlüğüne, diğer adayların ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.
Bir kişi birden fazla kadroya müracaat edemez.
MÜRACAAT TARİHİ : Profesör ve Doçent adayları ilanın Resmi Gazetede ve Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır), Yardımcı Doçent adayları ise Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde müracaatlarını yapmalıdır. Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınav tarihini ve yerini ilgili birimlerden öğrenebileceklerdir.
Belirtilen şartlan taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

BİRİMBÖLÜM/ANA BİLİM DALIPROFAÇIKLAMADOÇ.AÇIKLAMAYRD.DOÇ.AÇIKLAMA
Yaşar Doğu Spor Bil. Fak.Spor Yöneticiliği1     
Yaşar Doğu Spor Bil. Fak.Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi    1Sporcu beslenmesi alanında çalışmalar yapmış olmak
Yaşar Doğu Spor Bil. Fak.Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi    1Sporcu ve düzenli spor yapanların psiko-sosyal özellikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak
Fen-Edebiyat Fak.Eski Türk Edebiyatı  1   
Fen-Edebiyat Fak.Uygulamalı İstatistik  1   
Diş Hekimliği Fak.Ortodonti  1   
Mühendislik Fak.Elektromagnetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
Mühendislik Fak.Bilgisayar Yazılımı    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
Eğitim FakültesiRehberlik ve Psikolojik Danışmanlık    2İlgili alanda doktora yapmış olmak
Eğitim FakültesiTürkçe Eğitimi    1Türkçe Eğitimi alanında doktora yapmış olmak
Eğitim FakültesiOkul Öncesi Eğitimi    1Okul öncesi dönem çocuklarının sınıf etkinliklerine katılımı üzerine çalışmalar yapmış olmak
Tıp FakültesiTıbbi Mikrobiyoloji    1Tıp Fakültesi mezunu ve Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanı olmak

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ 

 

BİRİMBÖLÜM/ANA BİLİM DALIPROFAÇIKLAMADOÇ.AÇIKLAMAYRD.DOÇ.AÇIKLAMA
Tıp FakültesiTıp Eğitimi    1Tıp Eğitimi alanında doktora yapmış olmak
Tıp FakültesiTıbbi Biyoloji    1PDÖ eğitimi almış olmak (İngilizce tıp programında çalıştırılmak üzere)
Tıp FakültesiRadyoloji    1Vasküler Girişimsel Radyolojide deneyimli olmak
Tıp FakültesiFizyoloji    1Tıp Fakültesi mezunu olmak
Tıp FakültesiTıbbi Farmakoloji    1Akılcı ilaç eğitimi almış olmak
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik Esasları    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
İktisadi ve İdari Bil. Fak.Muhasebe ve Finansman    1Finansman alanında çalışıyor olmak
Güzel Sanatlar FakültesiSeramik ve Cam    1Seramik ve sıcak cam konusunda deneyimli olmak
Güzel Sanatlar FakültesiResim    1Resim Ana sanat dalında uzman olmak
Ziraat FakültesiTarım İşletmeciliği    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
Ziraat FakültesiTarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
Ziraat FakültesiHayvansal Biyoteknoloji    1İlgili alanda doktora yapmış olmak

 

BİRİMBÖLÜM/ANA BİLİM DALIPROFAÇIKLAMADOÇ.AÇIKLAMAYRD.DOÇ.AÇIKLAMA
Mimarlık FakültesiŞehir ve Bölge Planlama    2Şehirve Bölge Planlama Lisans mezunu olmak ve bu alanda doktora yapmış olmak
Ali Fuad Başgil Hukuk Fak.Milletlerarası Hukuk    1Kamu Hukuku alanında doktora yapmış olmak
Ali Fuad Başgil Hukuk Fak.Mali Hukuk    1Hukuk Fakültesi mezunu ve Kamu Hukuku alanında doktora yapmış olmak
İletişim FakültesiYeni Medya ve İletişim Tasarımı    1ilgili alanda doktora yapmış olmak
İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve Tanıtım    1İlgili alanda doktora yapmış olmak
Havacılık ve Uzay Bil. Fak.Meteoroloji Mühendisliği    1Meteoroloji Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak ve Atmosfer modellemesi ve ekstrem hava olayları (yoğun kar, şiddetli konvektif fırtınalar, dolu, yıldırım, hortum) konularında deneyimi olmak
Havacılık ve Uzay Bil .Fak.Uçak ve Uzay Mühendisliği    1Uçak ve Uzay Mühendisliği alanında lisans ve doktora derecesine sahip olmak ve Uçak kanatlarının dinamik ve aeroelastik analizleri konusunda deneyimi olmak

 

BİRİMBÖLÜM/ANABİLİM DALIPROFAÇIKLAMADOÇ.AÇIKLAMAYRD.DOÇ.AÇIKLAMA
Havacılık ve Uzay Bil .Fak.Uçak ve Uzay Mühendisliği    1Uçak ve Uzay Mühendisliği alanında lisans ve doktora derecesine sahip olmak ve Akışkan yapı etkileşimin sayısal analizleri konusunda deneyimi olmak
Turizm FakültesiTurizm Rehberliği    1Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalında doktora yapmış olmak
Turizm FakültesiTurizm Rehberliği    1Ekoturizm konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak

 
 
EN GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ 

Bir önceki yazımız olan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.